To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Muzyka Ogólnie - Country

gizmo666 - Pią 25 Cze, 2010
Temat postu: Country
powiem szczerze - temat założylem ponieważ potrzebuję pomocy, aby jak najlepiej zagrać w przyszłym roku Russian Cowboy Chernikova. bardzo mi zależy żeby był zagrany perfekcyjnie, a w tym celu nie mogę opierać się TYLKO na przykładach akordeonowych.

dobra, teraz do rzeczy. Country - jak zapewne 99% z was wie - pochodzi z Ameryki, kiedy dziki zachód stawał się coraz mnie dziki XD

znacie jakiś przedstawicieli tejże muzyki, podobnej do tej którą przedstawił Chernikov?

akordeonista - Pią 25 Cze, 2010

ja teraz czytam ten kawalek :P
pani olga - Pią 25 Cze, 2010

nie wiem, co przedstawił czernikov, ale królem country jest Johnny Cash - jak ktoś jego muzyki nie kmini to nie da rady, żeby country zrozumiał :wink:

z zespołów nie tradycyjnie country polecam też Ghoultown!!!! geniusze, mieszają style, ale dużo w tym "mrocznego kantry" - niesamowity klimat, takich stanów zjednoczonych, w jakich chcialabym życ, gdyby byly - klimaty troche tarantinowskie

doniec - Pią 25 Cze, 2010

a ja tam uwielbiam polskie country - polecam LONSTAR

mają genialne piosenki, super się jeździ przy nich w samochodzie.

bardzo klimatyczna muzyka i śmieszne teksty, dla ludzi jeżdżacych TIRami bardzo życiowe.

ogólnie jeśłi chodzi o country rewelacyjna muzyka.

mój post Ci gizmo niewiele pomoże, ale może sie z tego ciekawy temat o muzyce country rozwinąć

a kowboj jeśli zagrasz go w odpowiednim tempie to przy obojętnie jakiej interpretacji będzie brzmiał jak country.

pani olga - Pią 25 Cze, 2010

polkiego kantry nie słuchałam, boję się :mrgreen: ale ten lonstar może kiedyś obadam, jak nabiorę dostatecznie odwagi :P
takich typowo kantry, poza Cashem, to raczej nie slucham - wolę zespoły rockabilly/psychobilly, które mają pojedyncze utwory i motywy country

gizmo666 - Sob 26 Cze, 2010

Cytat:
a kowboj jeśli zagrasz go w odpowiednim tempie to przy obojętnie jakiej interpretacji będzie brzmiał jak country.

Właśnie z tym mam największy problem. mi najbardziej pasuje to tempo:

http://www.youtube.com/watch?v=MEoa5zMsOrI

i zastanawiam się czy nie za szybkie jest, ale takie mi się najbardziej podoba. Ale wiadomo - gra się tak jak powinno, a nie tak jak się komu podoba...

doniec - Sob 26 Cze, 2010

Olga nie ma się czego bać, szczerze polecam