To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Problemy Samouków - akordeon malysz jak grać

doniec - Pon 14 Lut, 2011

musisz koniecznie nauczyć się grać wszystkimi palcami. Jeśli nigdy nie grałeś to z pewnością będzie Ci trudno na początek, ale jeśli będziesz ćwiczył to spokojnie dasz radę. Palcowanie jest takie:

5 3 3 | 4 2 2 | 1 3 5|

5 3 3 | 4 2 2 | 1 3 1|

podam Ci przykład z Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=5K4fTzCBxLI

Co prawda to wykonanie pozostawia bardzo wiele do życzenia, lecz możesz tutaj podpatrzeć palcowanie oraz MNIEJ WIĘCEJ jaki powinien być układ prawej ręki.

andrzej151 - Pon 14 Lut, 2011

ja tak próbowałem ale ciągle wtedy złe klawisze naciskam.ale jednym palcem juz spokojnie zagram:) Jaka jest jeszcze łatwa piosenka do zagrania? Bo szła dzieweczka trudne jak na początek:)
doniec - Pon 14 Lut, 2011

wiesz co może najpierw naucz się porządnie wlazł kotek grać wszystkimi palcami, bo potem nie ujedziesz z trudniejszymi utworami :)
andrzej151 - Wto 15 Lut, 2011

ej a mam pytanie bo gry naciskam klawisz c i rozsuwam miech to nie wydaje dźwięku tylko gdy zsuwam to dźwięk się pojawia
scandalli - Wto 15 Lut, 2011

Może być to wina nie rozegranego dźwięku lub pełknietego głosu.
doniec - Wto 15 Lut, 2011

hehe już w pierwszym poście napisałem Ci że pewnie któreś dźwięki tam nie działają :) jeśli chcesz się naprawdę nauczyć grać, polecam Ci kupić jednak troszkę lepszy akordeon. Z Małysza można niewiele wycisnąć.
scandalli - Śro 16 Lut, 2011

doniec napisał/a:
Z Małysza można niewiele wycisnąć.

Dokladnie.... Jak na sam poczatke mysle, ze byl by dobry Weltmeister Stella 80/120b. Cenowo jest przystepny, i nie zle brzmi. Duzo osob ma te acc wiec sa one zaufane. Pozdrawiam... :lol:

andrzej151 - Śro 16 Lut, 2011

nie mam teraz tyle pieniędzy żeby kupować akordeon

[ Dodano: Pią 18 Lut, 2011 ]
wlazł kotek już umiem grać wszystkimi palcami.co teraz moge zagra?

Ryszard - Sob 19 Lut, 2011

jedyne co mi teraz przychodzi do głowy i jest dobre to "Zielony mosteczek", ale nie wiem czy nie będzie za trudny.
kumar - Sob 19 Lut, 2011

Można jeszcze " czyjeż to konisie' (mój pierwszy utwór w życiu) , "pojedziemy na łów" itp.
scandalli - Sob 19 Lut, 2011

Gdybym mial gitare :lol:
0sa - Sob 19 Lut, 2011

Nie, Gdybym miał gitarę jest za trudny. :D W pełni popieram Kumara lepiej niech zagra Czyjeś to konisie fajna melodyjka i prościutka jak deska. Pozdrawiam.
doniec - Sob 19 Lut, 2011

poza tym, Małysz nie ma mollowych akordów...