To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

S. Jędrych - S.Jędrych

amigo - Śro 09 Lis, 2011
Temat postu: S.Jędrych
Zamieszczam zdjęcia:

Harmonia posiada podłużne mosiężne stroiki na głośnicach. Jest to 2 głosowa Harmonia o dość głosnym brzmieniu. Wewnątrz Harmoni jest wybita data produkcji 1939 rok. Harmonia była wyprodukowana w Dęblinie co widać na korpusie Harmoni. Przes Stanisława Jędrych który je produkował. Były też nowe wersje M.Jędrych produkowane przez jego syna lub zięcia już nie pamietam. Pod koniec lat 70-tych Harmonia był strojona w Dęblinie u swego twórcy.
Stan Harmoni jest taki jak widać, dlatego że była użytkowana przez muzykanta i wiele miejsc zwiedziła.

maxpel - Pią 25 Maj, 2012

Jaki jest system basowo-akordowy?
ja$ - Nie 27 Maj, 2012

maxpel napisał/a:
Jaki jest system basowo-akordowy?
taki sam jest system basowy jak w normalnych 120 mam kilka takich harmoni Jędrycha nawet 24 basową i pedałówkę pan Jędrych jak zmarł w Dęblinie skontaktowała się ze mną jego żona i sporo rzeczy mam po tym budowniczym akordeonów i harmoni i stroicielu :mrgreen:
maxpel - Nie 27 Maj, 2012

Jest tylko 5 rzędów, liczę na wyjaśnienia.
miras - Pon 28 Maj, 2012

Podejrzewam że nie ma tercjowych lub zmniejszonych.
jinx - Wto 29 Maj, 2012

Cytat:

Jest tylko 5 rzędów, liczę na wyjaśnienia.

Makspelu, czyzbys dotąd nie widzial 80-cio basowego akordeonu?
To manual zwyklej osiemdziesiatki z dodanymi dwoma wierszami guzikow.

Oto wyjasnienia:
jest piec rzedow, wiec tak jak pisze miras, moze brakowac basow tercjowych lub akordow zmniejszonych.
C z dolkiem jest jednak w drugim rzedzie od miecha, czyli brakuje akordow septymowych zmniejszonych.

maxpel - Wto 29 Maj, 2012

jinx, zarówno akordeony i harmonie mają basy ułożone w rzędy i szeregi a nie wiersze. Jest to harmonia więc mogą być tam różne rozwiązania nie zależnie od obecnych standardów stąd moje pytanie.