To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Akordeonistów
Forum Polskiego Portalu Akordeonowego

Problemy Samouków - A media luz (w półmroku) - Edgardo Donato

lajkonix - Śro 26 Wrz, 2012
Temat postu: A media luz (w półmroku) - Edgardo Donato
Drogi Cinku,
Jak zdążyłeś zauważyć, uczciwie nie trułem Ci (przepraszam bardzo) przez całe wakacje. Nawet studenckie. W międzyczasie coś tam sam nagrałem i pokazałem. Odpocząłeś. Ale czas porócić do dawnej dobrej tradycji:

A Może Byśmy Tak Coś Ten Tego.....?

Jest takie tango A Media Luz Edgardo Donato). Prościacha i do spokojnego zagrania. Nawet łatwiejsze od poprzednich naszych prób:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jest proste, nastrojowe i fajne. Ciemny pokoik z promykiem słońca.
Nutki mam, mogę podesłać. Przymiarkę z małymi objaśnieniami mogę zrobić. Potrzebuję tylko kopa w postaci czyjejś asysty. A Twoja asysta jest rzetelna - słowo to słowo, jest robota to się robi, i nie certolisz się jak panienka na dyskotece. Miałbyś w repertuarze delikatne tango argentino. A forumowicze może się przy naszych próbach trochę zabawią.
Wejdziesz w temat?

A jeśli byłby jeszcze z jeden chętny do nagrania tego kawałeczka i pokazania na forum, to byłbym szczęśliwy.

Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

cinszcz - Śro 26 Wrz, 2012

Hm...., ale ja jeszcze nie odpoczałem. Moze dlatego że studenckie jeszcze trwają :shock:
kto wie, może napiszę podanie o dziekankę. Jeśli chodzi o wskazane tango to dla mnie troche za "mdłe" ale żonka zagląda mi przez ramie i szturcha abym je zrobil. No dobra może gdzieś około Bożego Narodzenia. Jak pewnie zauważyłeś dawno nic nie wrzuciłem na YT, jakoś nie mam weny. No i jeszcze scopiatta przede mna -nie daruje jej :razz:

lajkonix - Czw 27 Wrz, 2012
Temat postu: Wiedziałem!
cinszcz napisał/a:
Hm...., ale ja jeszcze nie odpoczałem. Moze dlatego że studenckie jeszcze trwająkto wie, może napiszę podanie o dziekankę. :shock: kto wie, może napiszę podanie o dziekankę.

Odpoczniesz w piachu. :mrgreen: Nie mamy przecie noża na gardle. Jeszcze trzy studenckie dni.

cinszcz napisał/a:
Jeśli chodzi o wskazane tango to dla mnie troche za "mdłe"

Ono jest dość prymitywne w pierwszej części, ale moim zdaniem jest genialne w drugiej części, kontrastującej z pierwszą. Gdy pojawia się ten promyczek w półmroku. Jednym słowem jest do zagrania. A i ma parę taktów, w których można poćwiczyć umiejętności.

cinszcz napisał/a:
ale żonka zagląda mi przez ramie i szturcha abym je zrobil.

No i już polubiłem Twoją żonkę. Powiedz Jej, ze ma u mnie dużego plusa i szklankę grzańca.

cinszcz napisał/a:
No dobra może gdzieś około Bożego Narodzenia. Jak pewnie zauważyłeś dawno nic nie wrzuciłem na YT, jakoś nie mam weny.

Wiedziałem! Wiedziałem Cinku, ze można liczyć na Ciebie. Załatwię w międzyczasie P-ona - obietnica pieśni patriotycznej na listopad. Wisi mi jeszcze Dzidek z wyprowadzeniem kasy z wesela. I wtedy nagram przymiareczkę do A Media Luz. W międzyczasie podrzucę Ci nutki do obejrzenia. Jest nadzieja, że forum nie zdechnia.

cinszcz napisał/a:
No i jeszcze scopiatta przede mna -nie daruje jej :razz:

Uparty jesteś. Doszedłem do wniosku, ze to nie jest łatwy kawałek. Jak do niego wracam, to od nowa muszę się uczyć. Ona jest dobrym ćwiczeniem. Bez względu na to czy się ją zagra czy nie, daje trochę wycisku, którego efekty przydają się w innych kawałkach.

Tak czy siak, bieremy się do roboty, żeby się palce nie zakwasiły.

Lajkonix

cinszcz - Czw 27 Wrz, 2012

lajkonix napisał/a:
No i już polubiłem Twoją żonkę.
Zaczynam sie martwić, bo ona czasem pyta 'co nowego napisal lajkonik? :mrgreen: :mrgreen:
lajkonix - Nie 30 Wrz, 2012

cinszcz napisał/a:
lajkonix napisał/a:
No i już polubiłem Twoją żonkę.
Zaczynam sie martwić, bo ona czasem pyta 'co nowego napisal lajkonik? :mrgreen: :mrgreen:

Nic się Cinku nie martw. Siła pociągu jest odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości miasta A od miasta B. Szczególnie gdy lokomotywa odjechała. :mrgreen:

Ale my tu sobie gadu gadu, a robota czeka. Biermy się chopie za robotę:

http://lajkonix.wrzuta.pl..._luz_przymiarka

Nutki podrzucę jak dojdę do siebie. Bo się w tej euforii nagrywania zledziutka zanietrzeźwiłem. :mrgreen:

Nieustająco zapraszamy do zabawy wszystkich, którym cyja miła.

Lajkonix
panta rei - wszystko w kasztelanie :mrgreen:

cinszcz - Nie 30 Wrz, 2012

Chyba bylbym w stanie to zagrac, zwlaszcza temat 'kura pazurem" :mrgreen: natomiast, jeśli chodzi o "zdechlego wróbelka" to nie wiem...., nie wiem :mrgreen: :mrgreen:
lajkonix - Nie 30 Wrz, 2012

Do zdechłego wróbelka możesz się przymierzyć - przyda się na przyszłość.
Główny cel to wyciśnięcie maksimum szlochu z łkających oglądaczek. :mrgreen:

Lajkonix

Link do nutek poszedł na priva.

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2012 ]
================================

Wklejam próbę wykonania w wersji ala polacca.
Ciekaw jestem komentarzy na temat zastosowanego regista oraz ogólnej struktury kawałka. Oczywiście nie wytrzymałam i w końcówce mnie poniosło.... :roll:

http://lajkonix.wrzuta.pl...oYt/a_media_luz

Lajkonix

ja$ - Nie 07 Paź, 2012

Super wykonanie !!!!!! :mrgreen:
cinszcz - Nie 07 Paź, 2012

Mi tez sie podoba! Na pewno skorzystam, kiedy już wezmę sie za to tango.
lajkonix - Pią 26 Paź, 2012

Masz Cinku zaległości. A tu już Junx Ci po piętach depcze. :mrgreen:
Lajkonix