Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: doniec
Pią 05 Sie, 2011
Weltmeister Cantora deluxe
Autor Wiadomość
d4v1d 

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010   Weltmeister Cantora deluxe

Ilość klawiszy-41
Ilość basów-120

Chórów w dyszkancie-4
chórów w basach-4

Kanał w basach i w dyszkancie

11 regestrów w dyszkancie, 5 w basach

Korpus można by rzec, że od supity, wygląda prawie identycznie, głosy ma włoskie "a mano" czyli hand made robione przez firmę Antonelli, jest to odświeżona wersja supity z tym, że ma pełny kanał w basach na chórze 16' i ma troszkę zmienioną mechanikę w basach, komfort grania ma taki sam jak supita, genialna wręcz klawiatura i ulepszona mechanika basowa sprawiają że gra się bardzo przyjemnie, ciut lepiej niż na starej, poczciwej supicie.

Cantora miała być w założeniu następcą supity, ale wrócono później do starej nazwy i produkowano je pod nazwą supity II, pierwsze egzemplarze supity II mają taką samą galeryjkę jak Cantora.
Ostatnio zmieniony przez doniec Sob 05 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  

rafus95 

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010   

bardzo fajny wygląd , jak wg mnie najładniejszy weltmeister , a ile za niego chcesz??

d4v1d 

Wysłany: Sob 21 Sie, 2010   

ja go nie mam, aczkolwiek grałem na takim i na prawdę super instrument porównywalny lub ciut lepszy od supity :) bardzo fajnie wygląda. na ebay'u jest warty koło 12-13 tysięcy zł w supicie były lepsze przyciski regestrów w dyszkancie, w cantorze trochę dziwnie chodzą ;p

pytania zadawać w tym temacie, postaram się odpowiedzieć na każde

hirek
Ekspert ds. napraw akordeonu

Wysłany: Śro 25 Sie, 2010   

Tak, to bardzo fajny instrument tylko ja się nie spotkałem aby w tych instrumentach były montowane włoskie głosy. Te Cantory, które naprawiałem miały takie same głosy jak Cantus.

d4v1d 

Wysłany: Śro 25 Sie, 2010   

ja grałem na cantorze de luxe... grałem na niej a po chwili na supicie i brzmienie niemalże identyczne ;) ma głosy antonelli a mano, a głośnice chyba jak supita (chociaż nie widziałem cantory w środku) czyli jaworowe ;)

Gość

Wysłany: Śro 12 Paź, 2011   

Weltmeister Cantora ma głośnice identyczne jak były w supitach, głosy są włoskie, przynajmniej w tym modelu, który ja miałem a był bez napisu deluxe, całkowicie zgadzam się z odczuciami kolegi D4v1d, gra to niemal identycznie jak dawna supita jak nie lepiej, również porównywałem jednocześnie te dwa modele

Gość

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Weltmeister Cantora jak piszę D4v1d ma zmienioną mechanikę basową oraz inne głosy niż w dawnych supitach, ale są to włoskie głosy, porównywalnej jakości do dawniej montowanych, akordeon przeszedł lifting moim zdaniem udany, zmiana mechaniki basowej wyszła na duży plus, wygląd również, regestry faktycznie chodzą inaczej trochę ciężej, ale może to nie jest wada, tylko poprawa, ponieważ w supitach czasem zasuwki od regestrów potrafią się przesuwać podczas gry tak luźno chodzą, potrafią opaść przy energicznym szarpaniu akordeonem, może właśnie to poprawili, i teraz regestry chodzą trochę ciężej

Odpowiedz do tematu