Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyprowadzenie pary młodej - co zagrać?
Autor Wiadomość
Michoo 

Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   wyprowadzenie pary młodej - co zagrać?

Witam serdecznie :)
Znajomy poprosił mnie o przysługę, której nie mogę odmówić, mianowicie - mam zagrać na wyprowadzeniu pary młodej, bo docelowy muzyk zrezygnował z jakiegoś tam powodu i ma nóż na gardle, i po prostu nie mogę odmówić...

Minus jest taki, że nigdy takich rzeczy nie grałem i nie mam pojęcia co zagrać :]
Termin - najbliższa sobota :roll:

Co do moich umiejętności, to już wieeele lat nie trzymałem akordeonu w rękach, udało się pożyczyć starszawą 80tkę weltmeistra (stella), w miarę sprawną. Muszę sobie w krótkim czasie przypomnieć jak się gra ;) (w SM na finiszu grałem Rapsodię nr.2 Frosiniego, jeśli to w czymś pomoże odnośnie umiejętności). Największą bolączką będzie przestawienie się na małą klawiaturę, bo od dłuższego czasu gram na fortepianowych.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie tytułów (pewnie jakieś marsze itp.), fajnie jak by były dość proste ;)
Pozdrawiam i nie żegnam się, bo to może będzie bodziec do zakupu lepszego instrumentu i powrotu do akordeonu - bo tęskniłem trochę :)

scandalli 
Klub Forumowicza

Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   

Musisz zagrac marsza weselnego.. A potem to zwykla biesiade graj :) Bo tak sie grywa !! xD

Michoo 

Wysłany: Śro 08 Cze, 2011   

Dzięki za odpowiedź :)
A chodzi ci o marsz Mendellsohna? W sumie da się ugrać na 80tce...

Teraz przyszła mi myśl do głowy ;) Potrzebowałbym nuty do tej melodii, co to amerykanie prowadzą młodą do ślubu :) To by było fajne :) Tylko nie wiem jaki tytuł...

Na chwilę obecną znalazłem jakieś nuty i ogarniam jakieś marsze - Radion, Powitalny (?) , powitanie gości (???), mam jeszcze coś, co się nazywa "Starzy przyjaciele", ale nuty są trochę pogmatwane i nie wiem, czy zdążę ogarnąć...

[ Dodano: Sro 08 Cze, 2011 ]
OK, za oceanem grają Wagnera - "Bridal Chorus from Lohengrin" (also known as "Here Comes the Bride")... teraz jeszcze nuty ;)

kumar 
Grajek

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Marsz "starzy przyjaciele" jest świetny, ale w niektórych regionach Polski trzeba z nim uważać ponieważ źle się kojarzy najstarszym z powodu użycia go przez armię niemiecką jako defiladowego po zajęciu wsi, miasta i.t.d.

marcpro 

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Michoo napisał/a:
Na chwilę obecną znalazłem jakieś nuty i ogarniam jakieś marsze - Radion, Powitalny (?) , powitanie gości (???)

To spokojnie wystarczy.

Odpowiedz do tematu