Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje 1 nagranie ...
Autor Wiadomość
kl1997 

Wysłany: Pon 27 Lut, 2012   Moje 1 nagranie ...

Witam, dzisiaj wstawiłem na youtube moje pierwsze nagranie chciałbym prosić o zdrową krytykę. ..http://www.youtube.com/watch?v=-L8tnKTFnYM&context=C3a8202aADOEgsToPDskLWsYlB6E_ViF9E5N67Eu9P

kotlesik 
ludowiec

Wysłany: Pon 27 Lut, 2012   

No to krytyka.

Nudna gra. Nic w Twoim utworze się nie dzieje. Muzyka leci bo leci. Nie akcentujesz ważnych momentów. Czasami trzeba przytrzymać dłużej akord. W tangach zwłaszcza. W kilku momentach brakuje Ci powietrza w taktach - złe miechowanie. Nie trzymasz tempa. W kilku momentach źle basujesz.

Ogólnie wiele pracy przed Tobą.
Jeśli będziesz wytrwały to na pewno dasz radę.

P.S. Najbardziej podobał mi się płomień w kominku. :)

Życzę wytrwałości.

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

No i ja bym dodał że przynajmniej w moim odczuciu za szybko to zagrałeś, bo tango to bardzo zmysłowy i uczuciowy taniec to nie polka:) Jeszcze gryzł mnie regestr jaki użyłeś w tym utworze zupełnie nie pasuje do tego utworu lepiej daj akiś łagodniejszy dużo lepiej będzie się słuchało, a reszta tak jak kolega kotlesik powiedział:)

hirek
Ekspert ds. napraw akordeonu

Tanga argentyńskie gra się zupełnie inaczej. Jeśli utwór zbudowany jest wg schematu ABACA lub ABCA, zmieniają się tonacje z durowych na molowe lub odwrotnie to tempo musi być zmienne. W takich tangach jak "Ole Guapa", "El CHoclo", "Jalousie" pierwszą część gramy w bardzo szybkim tempie z częstą akcentacją unikając używania trójdźwięków, o zgrozo tak często pisanych przez akordeonistów o basowaniu nie wspomnę.

kl1997 

Wysłany: Wto 28 Lut, 2012   

A że tak się zapytam to dlaczego źle basuje ? Basuje tak jak mam w nutach .

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 ]
Postaram się poprawić nagram nowe nagranie i wrzuce to może ię poprawie dzięki chłopaki .

scandalli 
Klub Forumowicza

kotlesik napisał/a:
Nie akcentujesz ważnych momentów

W większość momentów w których akcent powinien być akcent jest, może niezbyt czytelny (do dużej poprawy) ale jest.

kotlesik napisał/a:
Czasami trzeba przytrzymać dłużej akord

Ale nie zawsze. I jeżeli chodzi o ten utwór to jest okej.

0sa napisał/a:
No i ja bym dodał że przynajmniej w moim odczuciu za szybko to zagrałeś, bo tango to bardzo zmysłowy i uczuciowy taniec to nie polka:)

Ten utwór też bym zagrał troszke wolniej. Ale to wedle uznania. Osa, Szybsze tempo tanga wcale nie musi zamazać w nim emocji i uczucia. Np. takie znane Libertango Piazzolli. Jest bardzo różnie grane, jedni szybciej drudzy wolniej i jeżeli jest to zagrane dobrze, technicznie, emocjonalnie, dojrzale to wcale nie budzi tempo charakteru. A nawet w niektórych przypadkach go dodaje.

:cool:

Jeżeli chodzi o barwe regestru, wedle uznania. Nie jest ona najgorsza. Donośna jak ten utwór. Tym sie możesz pobawić. Ja bym zagrał to na jakimś lekkim brzmieniu by dodać dźwiękom tajemniczość.

Hirek napisał Ci dużo dobrych wskazówek. :) Pracuj pracuj i jeszcze raz pracuj !

Widać w Tobie potencjał do gry

Pozdrawiam ! :)

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

kl1997 napisał/a:
Postaram się poprawić nagram nowe nagranie i wrzuce to może ię poprawie dzięki chłopaki .

KL, nie przejmuj się za mocno opiniami. Każdy jakoś zaczynał, tylko jakoś nie pamięta.
Wg mnie zadbałeś o wystrój, postawę i zagrałeś na swoim najlepszym poziomie, doskonale i to trzeba docenić. Nie odwaliłeś roboty od niechcenia. A dodatkowo pokazałeś, że umiesz pokonać tę odrobinę stresu jaki wywołuje kamerka i mokrofon.

Mnie w sumie wszystko się podobało. U mnie masz PLUSA.
Tak trzymaj i nie popuszczaj!
Filmiku nie kasuj. Za rok zobaczysz jakie zrobiłeś postępy.

Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

kotlesik 
ludowiec

lajkonix dobrze mówi. Musisz traktować naszą krytykę jako bodziec do dalszych ćwiczeń. Nie wiem jak to odbierasz ale wszyscy życzymy Ci jak najlepiej.

Harmoniusz 
początkujący

Wysłany: Śro 23 Sty, 2013   

Skoro to jest źle zagrane to ja zanim wrzucę pierwszy film to pewnie z rok lub dwa muszę ćwiczyć :) . Dopiero zaczynam przygodę z akordeonem i mam nadzieję że się nie zniechęcę :D . Jeżeli chodzi o ocenę i komentarze to popieram te motywujące! wiem że trudno zauważyć błędy jeżeli ekspert twierdzi że wszystko jest ok ale fakt jest taki że jeśli kogoś zniechęcicie to rzuci akordeon i tyle jeśli zaś dodacie mu otuchy to za rok sam będzie wiedział jakie błędy popełniał tak jak wy wiecie jakie popełnialiście na początku swojej przygody z akordeonem. Ogólnie forum bardzo ciekawe i na pewno zagoszczę tutaj na dłużej. No i jedno Wam muszę przyznać trzymacie wysoko poziom i staracie się ciągnąć do góry tych zaczynających. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu