Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: doniec
Sob 05 Lut, 2011
Internetowe Czasopismo Akordeonowe?
Autor Wiadomość
Admin 
Honorowy Administrator

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   Internetowe Czasopismo Akordeonowe?

Według Was- użytkowników serwisu, przydałoby się w internecie stworzenie czasopisma internetowego poświęconego akordeonowi? Są takie czasopisma np gitarowe itp, które sa tylko i wyłącznie czasopismami internetowymi. Czy według Was ktoś powinien zająć się tym tematem i stworzyć takie czasopismo internetowe poświęcone akordeonowi? Jesli tak to co miałoby w nim być. Pytam tak orientacyjnie bo zainteresował mnie ten temat przeglądając stronki internetowe.

icy 
Ekspert ds. Kompozycji/Nut

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

To dobry pomysł. Niech wypowiedzą się inni co myślą na ten temat. Piotrek zawsze coś fajnego wymyśli :cool:

areksanderr 

To może miejsce z poradami technicznymi, np. jak wyćwiczyć jakieś stałe schematy rytmiczno-melodyczne itp. Takie ćwiczenia... no ale to może być ciężko. A moja druga propozycja to najczęściej zadawane pytania jak np te na forum. P prostu odpowiedzi krótko i na temat.

Admin 
Honorowy Administrator

No fajne pomysły a pytam, gdyż tak przeglądałem stronki internetowe i widzę jakieś internetowe czasopisma i zainteresowało mnie to tak pytam orientacyjnie, co by mogło być w takim czymś. Z tego co wiem to trzeba takie cos zarejestrować.

icy 
Ekspert ds. Kompozycji/Nut

Tez mi się tak wydaje, ze trzeba takie coś zarejstrować.

baldi 

Pomysł bardzo dobry, widzę to tak:

1. Powinien koniecznie znaleźć się dział dla początkujących z filmami, nagraniami, zapisem nutowym prostych, ale popularnych utworów, dobrze znanych. Gzie pokazane jest jak grać, jak ćwiczyć, jak uczyć się utworu itp. Utwory na poziomie "Ellementarza akotrdeonisty" cz.I. Internauci to nie tylko wirtuozi akordeonu, ale też zwykli ludzie, którym radość sprawia samodzielna gra na tym wspaniałym instrumencie jakim jest akordeon. Nie każdy zaś skończył SM i takie praktyczne informacje byłyby na wagę złota :)

2. Kolejny dział to coś dla zawansowanych, czyli rozpracowywanie utworów trudnych) nic wiecej nie przychodzi mi do głowy)

3. Następny dział to sprawy techniczne, czyli np. strojenie, konserwachcja akordeonu itp. Wszystko poparte zdjęciami, rzetelnym opisem itp

No i oczywiście odrobina teorii typowo akordeonowej (np. do czego służą guziki :) i klawisze, co to jest akord, bas podstawowy itp)

Ja swoja edukację muzyczna skończyłem na 2 klasie SM (rzuciłem SM bo byłem mlody i głupi, :-) Do tej pory tego żałuję. Teraz, po 25 latach na nowo próbuję grac na akordeonie, ale jest potwornie ciężko :-( Praktycznie od podstaw trzeba sie uczyc najprostrzych utworów.... ale próbuję bo uwielbiam ten instrument :-)

miras 
Główny Administrator Portalu

Piotrek daj jakies linki tych stron,zobaczymy jak to wyglada.

Admin 
Honorowy Administrator

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

a np.: http://www.swiatgitary.pl...iat_gitary.html

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009   

bardzo dobry pomysł, trza bedzie nad tym pomyślec :P

d4v1d 

Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   

hmm może jakieś nuty ćwiczeniowe i utwory, zawsze się przydadzą :)

rafus95
Gość
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

wg mnie na takiej stronie można było by umieścić jakieś nowinki , wiadomości z świata akordeonowego np. że Motion trio nagrało płytę z Michaelem Nymanem , a Richard Galliano powiedzmy kupił sobie akordeon . Ogólnie takie nowinki o zespołach i o ich płytach

romek58 

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Podjęto temat i jak szybko dyskusja się rozwinęła tak szybko się zakończyła.
A tak naprawdę to typowo akordeonowe internetowe czasopismo by się przydało, tylko ktoś na to musi mieć czas i wiedzę.

miras 

Romek, spokojnie niestety ludziom sie nie chce dzialac w tym kierunku, mam szersze perspektywy i powoli zaczynam dzialac, takze cierpliwosci, zamierzam cos z tym zrobic w niedlugim czasie bo portal stoi i sie nie rozwija a to mnie wkurza.

Admin 
Honorowy Administrator

Nadmieniam, że strona jest już zarejestrowana jako internetowe czasopismo. Niestety z racji braku funduszy nie możemy zmodernizować serwisu. Chciałem- taki byl mój plan, by na drugą rocznice powstania serwisu jeszcze raz zmienić wygląd i funkcjonalność. Niestety nie mam obecnie środków finansowych na to. Myślę, że to kwestia czasu. Serwis chwilowo stanął w miejscu jednak z pewnością nowe artykuły, które posiadają nasi redaktorzy zostaną wstawione. Ja postaram się na bieżąco zamieszczać informacje które dostaję np. od Pani E.Rosińskiej o koncertach itp. Jednak z racji wykonywania mojego zawodu czasu mam całe nic i staram się jak tylko mogę trzymać to w kupie ale myślę, że damy radę.

miras 

Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

No to mozemy zrobic zrzute, nie widze problem,mysle ze stali uzytkownocy tez sie zgodza.

Odpowiedz do tematu