Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najtrudniejszy instrument
Autor Wiadomość
doniec 
Główny Administrator Portalu

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   Najtrudniejszy instrument

Gdy ktoś Was pyta o najtrudniejszy instrument, co odpowiadacie? Czy często spotykacie się z opinią, że akordeon jest trudnym instrumentem? Jak to jest według Was?

slaw1494 

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

wg mnie do opanowania najtrudniejsze są jednak skrzypce. żadnych progów czy guzików itd. a grać trzeba :lol: Sam spotykam się z opinią że akordeon jest trudnym instrumentem i w sumie to się z tym zgadzam, ale uważam że najtrudniejsze są początki bo później jak się tylko ma trochę czasu i chęci to jakoś samo leci. Chodzi tylko o systematyczność ćwiczeń. :grin:

doniec 

według mnie najtrudniejsze są instrumenty, w których mamy bezpośredni wpływ na jakość dźwięku, tzn instrumenty dęte i właśnie skrzypce, gdzie potrzeba dużo ćwiczyć, żeby poprawnie zagrać najprostszą melodię.

scandalli 
Klub Forumowicza

doniec napisał/a:
wpływ na jakość dźwięku

Hehe... w cyji tez mamy wplyw na jakosc dzwieku. Nad tym kazdy caly czas tez pracuje. I nie jest to latwe. :lol:

slaw1494 

ale mamy już jakby gotowe dźwięki a na smyczkowych nie dość że też musisz pracować nad dźwiękiem to jeszcze sam go musisz stworzyć. :grin:

scandalli 
Klub Forumowicza

No wiem wiem o co wam chodzi :cool: Z tym, ze opanowanie mistrzowsko artykulacji w ACC tez jest nie latwe :lol:

doniec 

tak, racja. ale takie wlazł kotek na płotek prędzej opanujesz na akordeonie, gdzie wystarczy tylko ciągnąć miech i odpowiednie klawisze/guziki wciskać, niż na skrzypcach lub na instrumencie dętym, gdzie np pierwsze dwa tygodnie ćwiczysz samo zadęcie na stroiku.

scandalli 
Klub Forumowicza

doniec napisał/a:
tygodnie ćwiczysz samo zadęcie na stroiku.

No tak... ale, jezeli bedziesz umial wydobyć dzwiek z ustnika (podstawy) to bedziesz w stanie grac biegle.

Klarnecista ktory gra 20 lat nie uczy sie przed kazdym nowym utworem wydobynia dzwieku.

Tak samo i w ACC jeżeli umiemy juz w pewnym stopniu grac to tez nie bedzie dla nas problemem takie rzeczy wygrywac.

Jezeli jestesmy dobrzy na cyji. Np po AM, kiedy mamy wyrownana i swietnie opanowana artykulacje to przed nowym utowrem tez sie nie bedziemy uczyc np. Plynnych repetycji.

doniec 

Nie rozumiemy się.

Chodzi mi o instrument trudny do OPANOWANIA!!!!

Do opanowania przez kogoś początkującego, który ma pierwszy kontakt z muzyką. Jak myślisz, czy prędzej zagra prostą melodie na akordeonie czy np trąbce?

scandalli 
Klub Forumowicza

Wysłany: Śro 11 Maj, 2011   

doniec napisał/a:
czy prędzej zagra prostą melodie na akordeonie czy np trąbce?

I na tym i na tym zagraja w tym samym czasie nauki. Wiadomo, ze nie bedzie to dobrze zagrane ale bedzie.

doniec 

grałeś kiedyś na jakimś instrumencie dętym?

scandalli 
Klub Forumowicza

Grałem na klarniecie 7 lat.

doniec 

no to sam wiesz, że aby zagrać na klarnecie to najpierw musiałeś nauczyć się dmuchać, a jak zacząłeś grać na akordeonie to w zasadzie ubrałeś i już grałeś. Czyli łatwiej jest opanować np. klarnet niż akordeon.

scandalli 
Klub Forumowicza

Opanowac na podstawowym poziomie zadecie w ins detych to kwestia tygodnia. Nauczyc sie byle jak trzymac cyje i naciskac poszczególne klawisze to tez kwestia tygodnia.

Zas opanwac klarnet i inne ins dete jak i AKORDEON to kwestia LAT.

dzidek65 
HELP USER
organista

Ja uczyłem sie na trąbce z za małym ustnikiem,bo innego nie miałem,a trąbka była pożyczona.Spuchła mi szyja za uszami,ale grałem. Nie było tak trudno. Na klarnecie łatwiej wydobyć dżwięk,ale jest więcej klapek,przycisk oktawowy,trzeba dobrze przykrywać otwory. Ja wolałem klarnet od trąbki. Akordeon-moim zdaniem jest trudny,ale póżniej,gdy umie się podzielić uwagę,to idzie. A organy z pedałem? Tu już więcej komplikacji,bo nie tylko 2 ręce są zajęte,ale i dwie nogi-raz piętą,raz czubkiem buta... Do tego,gdy ktoś gra w kościele,to trzeba jeszcze użyczyć głosu,obserwować,co się dzieje przy ołtarzu,żeby wiedzieć,kiedy skończyć ,czy zacząć grać. To z moich doświadczeń. Nie na darmo organy nazywają się Królem Instrumentów. Nie tylko chodzi o potęgę brzmienia,ale i o trudność grania. Czytałem w książce E.Zawarskiego o J.S. Bachu,że podczas gry nie było widać jego pantofli.Tak szybko zasuwał na pedale.

Odpowiedz do tematu