Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A TO AKORDEON PO WŁODZIMIERZU BIEŻANIE JEST....
Autor Wiadomość
ja$ 
janusz

Wysłany: Śro 17 Sie, 2011   A TO AKORDEON PO WŁODZIMIERZU BIEŻANIE JEST....

http://www.youtube.com/us...f/1/xG56Fmx7a14 chciałbym zaprezentować Wam akordeon koncertowy settimi soprani artistVI--- kompozytor wirtuoz akordeonu zakupił go w 1969 roku...pomagało mu Polskie Radio w którym grał i zapłacił Biezan za niego wtedy 5 tys dolarów,byla to suma bardzo duza...akordeon ma klawiature z kości słoniowej i basy. Od strony klawiatury jest 4 chory 16 i 8 są w kanale ,a na zewnątrz są 8 i 4 ,basy sa 5 chórowe z wysoką oktawą . Z tego co mi wiadomo akordeon tylko raz był w naprawie 13 lat temu jak go zdobyłem- był zrobiony nowy wosk ,skóry i strojenie pasy ma jeszcze orginalne i miech nie oklejany... wszystkie głośnice maja napis settimio soprani artist VI CONCERT INSTRUMENTE---co do jakości-- to jest-Rolls-Royce.. ostatnio dowiedziałem sie na stronie producenta ,ze wykonywało go 17 fachowców..podobnej klasy jest scandalli super VI i Siwa & Figli ...obecnie instrument ten jest budowany po długiej przerwie ..i prezentacja nowego artist VI była w kwietniu 2011....-jest to najlepszy akordeon który mam !!! a mam ich kilka.... :mrgreen: czołowi wirtuozi akordeonu na Bałkanach graja na tym modelu i uwazaja go za NR-1...obecna cena jest bardzo duża... Jeżeli sa jakies pytania to służe pomocą...:roll:

kumar 
Grajek

Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Wspaniała maszyna, przy następnej okazji piszę się na grę na nim :wink:

ja$ 
janusz

kumar napisał/a:
Wspaniała maszyna, przy następnej okazji piszę się na grę na nim :wink:
masz to jak w banku... zagwarantowane... juz ćwicz... :mrgreen:

cinszcz 

To może i ja zapiszę sie w kolejkę

ja$ 
janusz

cinszcz napisał/a:
To może i ja zapiszę sie w kolejkę
nie ma sprawy Zbyszek TY ŁADNIE GRASZ..... :mrgreen:

aro7777 
Redaktor Portalu

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   Akordeon Bieżana

Janusz, jak się w końcu spotkamy, mam nadzieję, że dasz mi go chociaż dotknąć :)

ja$ 
janusz

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   Re: Akordeon Bieżana

aro7777 napisał/a:
Janusz, jak się w końcu spotkamy, mam nadzieję, że dasz mi go chociaż dotknąć :)
nie ma sprawy ćwicz juz.... :mrgreen:

aro7777 
Redaktor Portalu

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   akordeon Bieżana

Miałem okazję grać na tym akordeonie podczas wizyty u Ja$ia. Ma piękne brzmienie, i naprawdę czuje się, jakby ktoś prowadził palce podczas gry.

ja$ 
janusz

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   Re: akordeon Bieżana

aro7777 napisał/a:
Miałem okazję grać na tym akordeonie podczas wizyty u Ja$ia. Ma piękne brzmienie, i naprawdę czuje się, jakby ktoś prowadził palce podczas gry.
no bo to jest czarodziejski akordeon ..po czarodzieju Bieżanie :mrgreen:

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   

Ja tam się w kolejkę nie zapisuję.
Ale Ja$iu, jakby już wszyscy z kolejki na nim pograli, i jakbyś nie miał z nim już co zrobić, i miałbyś go wyrzucać, to zamachnij się w moją stronę. :mrgreen:
Nieustająco pozdrawiam,
Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

kumar 
Grajek

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   

Ja bym się starał go złapać po drodze. Też miałem okazję na nim pograć :mrgreen:

ja$ 
janusz

Wysłany: Czw 23 Sie, 2012   Akordeon Bieżana- po kilkunastu latach znów ożył

Jakiś czas temu poznałem wspaniałego muzyka Dawida ,którego gra na akordeonie zrobiła na mnie duże wrażenie :mrgreen: po kilku rozmowach telefonicznych i wysłuchaniu kilku nagranych przez Dawida utworów stwierdzam ,że rośnie nam wirtuoz na klasę -Mistrza i jego utwory wykonywane zasługują na duże oklaski!!!! tak panowie ten akordeon w rękach Dawida grał tak jak grał na nim Włodzimierz Bieżan -- :mrgreen: dla przybliżenia osoby Dawida- pokazuję jego wykonania na innych akordeonach.... Dawid jest z nami na forum ,ale tylko czyta ..nic nie pisze a szkoda --- ale gra jego jest rewelacyjna bo wkłada serce i duszę w to co robi!!!!! :roll: http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu http://www.youtube.com/user/TheBombus1

OKLAND 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012   

Nic nowego - nie potrzebny temat.Panem Dawidem z Włocławka ja interesuje sie juz od wielu miesięcy.Poza tym - nie tylko ja -polecalem jego nagrania innym kolegom na tym forum. To ,ze gra swoje opracowanie Biezana - chwala mu za to.Dzis utwory Biezana graja (nie gorzej ) uczniowie szkól średnich.Ne ma w tym nic rewelacyjnego..

ja$ 
janusz

OKLAND napisał/a:
Nic nowego - nie potrzebny temat.Panem Dawidem z Włocławka ja interesuje sie juz od wielu miesięcy.Poza tym - nie tylko ja -polecalem jego nagrania innym kolegom na tym forum. To ,ze gra swoje opracowanie Biezana - chwala mu za to.Dzis utwory Biezana graja (nie gorzej ) uczniowie szkól średnich.Ne ma w tym nic rewelacyjnego..
po pierwsze Dawid nie jest z Włocławka :roll: piszesz OKLAND ,że uczniowie szkół średnich tak graja jak Dawid- bzdura totalna!!!! nikt nie włoży tak serca i duszy w akordeon jak Dawid tylko ,ze Dawid jest samoukiem i gra ze słuchu...nawet stroi tremolo ze słuchu w akordeonie na trzech ósemkach bez żadnego Korga :mrgreen: a poziom jego gry nieraz nie maja ludzie kończący akademię :idea: , a stwierdzenie Twoje Stasiu ,że Nic nowego- nie potrzebny temat -też jest nie na miejscu bo ja stworzyłem ten wątek o akordeonie Bieżana i ja się wypowiadam ,że rośnie nam następca Mistrza i wiem co mówię i piszę nawet takie utwory jak Aubade d'oiseaux-serenada ptaków Andre Verchuren nikt nie zagra tak jak Dawid... oczywiście na moim Zupanie ---- śpiew skowronka Tak ocenił akordeon Dawid po kilku minutach gry :mrgreen: - mistrzostwo świata :mrgreen: Dawid powinien koncertować z orkiestrą po całej Europie i Świecie -bo taki talent zdarza się raz na 50 lat :mrgreen: -- jeżeli kiedyś miałbym oddać akordeon po Bieżanie to tylko w ręce Dawida bo jest tego godny - :mrgreen:

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

z tym przyrównywaniem do "ludzi kończących akademie" to bym sie nie rozpędzał, haha.

no, i że te utwory grają uczniowie szkół średnich to też wg mnie przesada, z tego co spojrzałem to są kawałki gdzieś tam na poziomie końcówki I stopnia, ewentualnie może początkowych klas II st.

ale no, inna sprawa jest taka, że mam inne spojrzenie na te muzyke, gdyż mnie ona po prostu niespecjalnie interesuje, dlatego czepiam się tylko określania spraw technicznych.

Odpowiedz do tematu