Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: maxpel
Pią 20 Sty, 2012
Jesteś za zniesieniem opcji podawania płci przy rejestracji?

Czy jesteś za zniesieniem opcji podawania płci przy rejestrowaniu się na forum?
TAK
10%
 10%  [ 2 ]
NIE
89%
 89%  [ 17 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
scandalli 
Klub Forumowicza

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

cinszcz napisał/a:
lekcewazą podając nieprawdę

Kto podaje nieprawde? Ja bym nie ustawil strzałki na dół... mysle, ze inni tez.

cinszcz 

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

karol8 napisał/a:
Szczerzę mówiąc nie rozumiem tej ankiety... Czemu niby trzeba byłoby znosić tę opcję? Czy to komuś szkodzi?

Wyobraz sobie ze masz problem z autem, idziesz do warsztatu zapytac o przyczyne a tu napotykasz meżczyznę i kobietę. Do kogo podejdziesz?
Tutaj na forum kobieta moze podac inna płec, aby być bardziej wiarygodna. i nienarazana na wątpliwej tresci docinki meżczyzn. Mozna wykreślic punkt o płci, aby nie musiała kłamac.
scandalli napisał/a:
Kto podaje nieprawde?

Jestes dłużej ode mnie na tym forum, więc nie będe ci tłumaczył jak to rozgryść
scandalli napisał/a:
Ja bym nie ustawil strzałki na dół.
nawet gdybyś był kobietą :mrgreen:

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

cinszcz napisał/a:
To ja zagłosowałem na tak. Motywuję to tym ze ta opcja nikomu nie pomaga, tym bardziej że niektórzy i tak to lekcewazą podając nieprawdę. Więc niczego ona nie wnosi. Równie dobrze moznaby zapytac o kolor skóry - tylko po co?

Zepsułeś mi zabawę Cinszczu. Już myślałem, że mam bliskie sercu dwie osoby - ciebie i nieznajomego głosowacza na tak. Okazuje się jednak, że ciągle to jedna osoba. :sad:

Lajkonix

A w ramach tematu - może wstawić jeszcze rubrykę wiek?

cinszcz 

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

lajkonix napisał/a:
A w ramach tematu - może wstawić jeszcze rubrykę wiek?

A rok urodzenia to nie to samo? PESEL byłby bardziej wiarygodny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Doskonały pomysł!!! :mrgreen:
W peselu jest zakodowana płeć i wiek jednocześnie!
Od razu byłoby widać z kim się rozmawia - jaki stary i jakiej płci.
Dobre :twisted:
Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Oj oj, panowie nie rozumiem po co ta cała szopka pod tytułem opcji podawania płci przy rejestrowaniu się na forum. Czemu ludzie wstępujące w grono naszych forumowiczów mieli by nie podawać swojej płci przecież chyba nikt nie ma problemu z jej określeniem. Pojąć też nie mogę dlaczego miałaby być udostępniona rubryka "wiek" przecież można wejść na profil danej osoby i zobaczyć ile ma lat, oczywiście jeżeli taka informacja jest udostępniona.

pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

sto lat mnie tu nie było i takie rzeczy :P

więc... ja myslę, ze opcja płeć JEST pomocna, chcoiażby dlatego, że ludzie mają różne nicki i często ciężko ustalić na ich podstawie z kim masz do czynienia i chcesz się do kogoś zwrócić, to dzięki temu wiesz, jakiej formy użyć - strasznie seksistowskie :roll:

nie zauważylam by kiedykolwiek tu był ktoś dysryminowany i uważany za osobe mniej wiarygodną ze względu na płeć, nikt nie ma tego problemu poza wami, może warto się nad sobą zastanowić, a nie próbować zmieniać całkiem przydatną opcję na forum?

cinszcz 

Znalazłem przynajmniej 3 osoby na tym forum, które podały inną płeć. ciekawy jestem jak Ty się do nich zwracasz?
pani olga napisał/a:
nie zauważylam by kiedykolwiek tu był ktoś dysryminowany

A zauwazyłaś to co napisałem na wstępie tego posta? Hmm.... Przydalaby się jeszcze informacja o kolorze włosow :mrgreen:

slaw1494 

nadal nie rozumiem po co znieść tą opcję...

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Za komuny w dowodach osobistych wpisywało się jeszcze stan cywilny.
I po kiego to zmieniali? No po kiego się pytam?
Taka przydatna informacja. Rozmawiasz z gościem i wiesz, czy kawaler, czy tylko chwilowo obrączkę zdjął :idea:
Komu to przeszkadzało?
Rozchodzi się o to, że nikomu.
Tylko rozchodzi się o sens i logikę.

Na forum rozmawiam z nickami i mówię im "Ty nicku". Reszta ich personaliów mnie nie interesuje.

To tak z grubsza.

Lajkonix

pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

co za kocopoły, masakra :roll: jak ktoś podaje inną płeć to jego sprawa, to świadczy tylko o tym, że nikomu się krzywda nie dzieje z powodu podawania płci

o co ten lament? ty rozmawiasz nickami, a o ile mi wiadomo, niektórzy użytkownnicy wykorzystują to forum (co jest zupełnie normalne i fajne) o poznania się w tzw. realu

Cytat:
Za komuny w dowodach osobistych wpisywało się jeszcze stan cywilny.
I po kiego to zmieniali? No po kiego się pytam?
Taka przydatna informacja. Rozmawiasz z gościem i wiesz, czy kawaler, czy tylko chwilowo obrączkę zdjął
jesteś z policji? ja nikomu do dowodu nie zaglądam przed rozmową :roll: przeszkadzało to o tyle, że nie ma to wpływu specjalnie na nic, a musiałeś zmieniać dowód przy zmianie stanu cywilnego, po prostu upierdliwe, obrączki i tak większośc nosi

wg was ludzie na ulicy też powinni chodzić takl, by nie można było rozpoznać ich płci, bo przecież ktoś ich może przez to inaczej potraktować? :lol: jak macie takie problemy to idźcie na sieć TOR, tam możecie być tylko "nickami"
w necie czy nie, jesteśmy ludźmi

no i jeszcze raz, z czym macie proble, skoro nikt nikogo nie każe za to, że poda fałszywą informację? jesli ktoś ma problem ze swoją płcią? :roll: do psychologa idźcie

maxpel 
GOLD USER

Może nasunąć się jeszcze jedno zasadne pytanie: dlaczego jednak podajemy płeć? Jest to jedno z możliwych pytań na które nie odpowiadają w większości roboty programowe podczas rejestracji. To znaczy, że podawanie płci stanowi formę obrony przed szeroko pojętym spamem i innymi złymi rzeczami.
Chcę przy okazji przypomnieć, że każdy ma możliwość dołączenia własnego podpisu przy wypowiedziach (Profil/Tekst podpisu). Problem nicków na tym forum jest więc stworzony sztucznie i proszę nie kontynuować dyskusji.
Lajkonix, cytował gdzieś na forum treść jakieś unijnej ustawy (?) która odnosiła się do podawania płci, niestety nie mogę tego odnaleźć. Jeśli jest to obowiązujące w naszym prawie proszę o ponowne wskazanie treści. W przeciwnym wypadku temat nie moze być traktowany jako sprawa administracyjna na forum i zostanie przeniesiony do Inne tematy

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5

Maxpel,
Sam nie mogę odnaleźć tej dyrektywy i szczerze żałuję, że Cię wpuściłem w to wertowanie unijnych przepisów. Znając Twoją drobiazgowość i obowiązkowość, musiałeś się ostro nabiedzić. Proszę Cię przyjmij moje publiczne przeprosiny.
Tym niemniej, nawet brak takich wytycznych nie powinien być moim zdaniem powodem przenoszenia tego tematu. Już lepiej zamknąć głosowanie i ogłosić rozstrzygnięcie.

Podsumowując:
Moim celem było głównie zwrócenie uwagi na POTRZEBĘ tego pytania. Zamiast analizy potrzeby i zasadności zrobiło się głosowanie na temat "komu to przeszkadza" i "kto kogo lubi". I tak oceniam wynik tego głosowania - moim zdaniem nie wynika on z analizy rzeczywistych potrzeb, tylko bardziej z nieuzasadnionych odruchów (w tym kontekście doceniam Twoją neutralność i spokój).

Myślę, że bez żalu zakończyłbym tę ankietę - cel osiągnąłem: Administracja patrząc na główną stronę forum będzie głównie widziała dwa guziki dotyczące płci i w jej Sercu tlić się będzie wątpliwość... Cóż mi więcej do szczęścia potrzeba?

Pozdrawiam,

Lajkonix

maxpel 
GOLD USER

Wyniki głosowania: Czy jesteś za zniesieniem opcji podawania płci przy rejestrowaniu się na forum?
TAK 10% (2) głosy
NIE 89% (17) głosów
Wszystkich Głosów: 19

Informuję, że podczas rejestracji nadal obowiązywać będzie podawanie płci. Jest to zgodne z postanowieniami administracji forum oraz większością biorących udział w głosowaniu. Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu i dyskusji.

------------------------------------------------
ZAMYKAM TEMAT
Administrator
------------------------------------------------

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi