Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy przeprowadzać forumowe konkursy?

Czy jesteś za konkursami na Portalu?
TAK
100%
 100%  [ 14 ]
NIE
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
doniec 
Główny Administrator Portalu

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   Czy przeprowadzać forumowe konkursy?

Panie i Panowie,

Przeprowadziliśmy ostatnio konkurs fotograficzny. Zdjęcie przysłała nam jedna (!) osoba. Pytania są więc zatem dwa:

1. Czy warto przeprowadzać forumowe konkursy, czy są atrakcyjne?

2. Jakie konkursy mamy przeprowadzać, jakie dawać zadania, co robić, aby większa ilość użytkowników się w nie zaangażowała.

Co do pierwszego pytania będzie ankieta, natomiast w sprawie drugiego pytania zachęcam do merytorycznej dyskusji w tym temacie.

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

1. Nie wątpliwie takie konkursy integruje ludzi przebywających na forum, może się okazać ciekawym źródłem wiedzy na temat muzyki, a także sprawdza nasze wiadomości. Co do zdjęć pewnie większość ludzi nie miała czasu, na takie akcje lub nie mieli dobrego aparatu.

2.Proponuje robić konkursy nie tylko z wiedzy muzycznej, ale także z samej gry na akordeonie. Mam na myśli że chętni użytkownicy wysyłali filmy na których będzie pokazana kartka z nickiem lub też będzie powiedzieć swój login, chodzi o potwierdzenie że film nagrał dany użytkownik, film miała by oceniać jakaś niezależna grupa jurorów która by oceniała nagrania. Trzeba by było utworzyć kilka kategorii, aby każdy miał szanse wygrać. Na razie to ogólny zarys czekam na wasze sugestie. Pozdrawiam! :mrgreen:

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

jeśli chodzi o konkursy na nagrania to oczywiście jestem na nie; wystarczy, że są te "realne".

scandalli 
Klub Forumowicza

Ryszard napisał/a:
jeśli chodzi o konkursy na nagrania to oczywiście jestem na nie; wystarczy, że są te "realne".

A ja bylbym za.

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

jakieś argumenty za?

przeciw: forma konkursów wykonawczych średnio do mnie przemawia, w przypadku konkursów "na nagrania" problemem jest również ich jakość [czasem gorszego wykonania, ale w lepszej jakości dźwięku po prostu słucha się lepiej], no i poza tym kto miałby to oceniać?

scandalli 
Klub Forumowicza

Ryszard napisał/a:
jakieś argumenty za?

przeciw: forma konkursów wykonawczych średnio do mnie przemawia, w przypadku konkursów "na nagrania" problemem jest również ich jakość [czasem gorszego wykonania, ale w lepszej jakości dźwięku po prostu słucha się lepiej], no i poza tym kto miałby to oceniać?

Wiesz sa za i przeciw. :) rozumiem Cie tu :) i hahah... jednak jestem przeciw.... :cool:

cinszcz 

Wysłany: Śro 11 Sty, 2012   

Dlaczego nie! Jest sporo osób, które chciałyby jakoś zaistnieć.
Mozna np. zrobic stronkę coś na wzór YT i kto ma cos do zagrania niech zagra
.Nagranie to np. po 30 dniach się kasuje (znika), chyba że przekroczy ustaloną oglądalność wtedy zostaje na następne 30dni. Jeśli utrzyma się np 0,5roku, lub osiągnie jakiś pułap oglądalnosci wtedy wybrana komisja decyduje czy wpisac utworek na listę stałą. Za kilka lat mozna mieć niezłą playlistę. Oczywiscie nalezałoby troche popracowac dokładniej nad regułami.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Śro 11 Sty, 2012   

Zagłosowałem na Tak.
W odniesieniu do rugiego pytania:
Rywalizacja "starych" wyjadaczy - użytkowników forum chyba nie zda egazminu.

Ale widziałbym chętnie konkurs dla outsiderów. Pomysły na gorąco - niekoniecznie
Np.
1. Konkurs na najmłodszego użytkownika, który wykona "Krakowiaczek jeden" albo "Głęboka studzienka", albo ....
Wybór utworu mógłby być poddany kosultacjom społecznym.
Czas zgłaszania prac - do określenia.
Głosowanie - w ciągu np. 1 m-ca.
2. Konkurs na najstarszego użytkownika który wykona "Powrót jaskółek", albo "Brise Napolitaine" (dla chorych na Alzheimera lub Parkinsona obniża się wymagania do wykonania kolędy "Cicha Noc" :-) ).
3. Konkurs na przenajarcyzabawniejsze wykonanie "marsza weselnego Radion" (Cinszcz bierz się za ćwiczenia).
4. Pomyślę jeszcze nad innymi koncepcjami (wykonanie Toccaty i Fugi na leżąco(?) na jednej nodze(?) czy czoś takiego).

Generalnie utwór powinien być identyczny dla wszystkich i naprawdę nietrudny. Można się zastanowić nad nagrodzeniem wszystkich uczestników (ale dopiero po nadesłaniu wszystkich prac - szególnie w odniesieniu do najmłodszych, miłe zaskoczenie.)

Chodzi o to, żeby zminimalizować rywalizację a uwypuklić prezentację. Jestem przekonany, że żaden z ambitnych wykonawców forumowych nie będzie chciał rywalizować z kolegami użytkownikami na ambitne utwory. Ale dobra prosta zabawa moze zachęcić szersze grono nieaktywnych na forum akordeonistów.

Chętnie włączę się w ustalenie ostatecznego kształtu takiego konkursu (wiadomo do yay jestem pierwszy). :lol:

Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

doniec 

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

cinszcz napisał/a:
Mozna np. zrobic stronkę coś na wzór YT i kto ma cos do zagrania niech zagra
.Nagranie to np. po 30 dniach się kasuje (znika), chyba że przekroczy ustaloną oglądalność wtedy zostaje na następne 30dni.

to świetny pomysł, mniej więcej o podobnej rzeczy myślałem. zajmiemy się tym!

Lajkonix śmieszne pomysły, ale być może coś w tym jest! Zastanowimy się nad Twoimi słowami.

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2012 ]
no ale w takim razie co jest powodem, że forumowicze nie wysłali zdjęć akordeonów?

cinszcz 

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

lajkonix napisał/a:
Chodzi o to, żeby zminimalizować rywalizację a uwypuklić prezentację.
Oczywiscie że tak
lajkonix napisał/a:
Jestem przekonany, że żaden z ambitnych wykonawców forumowych nie będzie chciał rywalizować z kolegami użytkownikami na ambitne utwory
A z tym się nie zgadzam, ponieważ życzyłbym sobie aby na liscie znalazły się również ambitne utwory w ciekawej aranżacji. fajnie by było aby np. P Nowak wstawił tu cos swojego.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Tankista,
ja już się badałem na Alzheimera i Parkinsona.
Wybrałem sobie Alzheimera, bo to zawsze lepiej zapomnieć, ze się wypiło piwo niż je rozlać. :mrgreen:
Lajkonix

miras 

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Proszę o powrót do tematu, bo poleca ostrzeżenia.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Dobra, to wracamy do tematu.
Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

qwertyman 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

A może zorganizować konkurs kompozytorski :roll: ? Każdy uczestnik prezentowałby swoją kompozycję w formie filmu bądź przesyłałby jurorom nuty swego dzieła. Wiem że niektórzy mogliby grać nieuczciwie ale tu już zdałbym się na sumienie naszych forumowych kolegów :grin: :razz:

cinszcz 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

qwertyman napisał/a:
A może zorganizować konkurs kompozytorski ?

Równie ciekawa propozycja. Jestem na tak.

Odpowiedz do tematu