Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
układ prawej ręki
Autor Wiadomość
tadleb 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   układ prawej ręki

Witam
Szanowni Koledzy

Obudziłem się dziś z bólem nadgarstka prawej ręki po 5 godzinach wieczornych ćwiczeń na akordeonie. Cięgle nie mogę znaleźć dobrej techniki palcowania i ułożenia ręki chociaż poświęcam na to dużo czasu, średnio ok.3 godziny dziennie.
Wiem że to za mało ale "koncerty" mam już za sobą. Tam grałem i nawet nie myślałem, że gram źle ale też nikt mnie specjalnie nie krytykował.

Nie muszę być już spoconym, uśmiechniętym rozbujanym i popychanym przez gości i kelnerki grajkiem, którego po 20 godzinach grania bolało wszystko ale nie nadgarstek.

Mam teraz czas i ochotę na nadrobienie właściwej techniki, dynamiki, artykulacji.
Niestety porażka. Prawa ręka boli i jest ciągle jest usztywniona.
Poczytałem, popatrzyłem i nic nie wiem.

Proszę powiedzieć jakie błędy np; popełnia Witold Krukowski (link poniżej)
Jeżeli on gra nieprawidłowo jak twierdza niektórzy to w jaki sposób osiągnął taką perfekcję.

Może ktoś życzliwy podeśle mi link mistrza, który gra zgodnie z powszechnie przyjętymi prawidłami.

Opis układu ręki w książce Kulpowicza to mało. Jak układać rękę w górnej i dolnej części klawiatury. Zaznaczam, ze nie chce, grać jak mi wygodnie, tylko zgodnie z dobrym wzorem. Do szkoły na pewno już nie pójdę bo się wstydzę.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Najlepiej się gra na półksiężycu,bo nie trzeba wyginać dziwnie nadgarstka. Pewnie przetrenowałeś nadgarstek,albo już masz ganglion nadgarstka. Ja to miałem,bo kiedyś podnosiłem ciężary i nabyłem sobie choróbsko.Gdyby lekarz tę chorobę ci stwierdził,to pisz do mnie. to można leczyć różnie i na mnie robili próby,ale już wiem trochę o tym,bo jestem wyleczony.

scandalli 
Klub Forumowicza

dzidek65 napisał/a:
Najlepiej się gra na półksiężycu

Nie w każdej muzyce. Grałem też na półksiężycu i polki sie fajnie wywijało. Ale cięższe numery nie wchodziły w gre.

tadleb 

Niestety dzidku nie mam półksiężyca i nie zamierzam kupować, ale dzięki za odpowiedź. Z moim nadgarstkiem nie jest aż tak źle.
Temat jednak pozostaje dla mnie nie wyjaśniony.

Zauważyłem pewną zasadę na tym forum. Otóż jest tak, że najczęściej dochodzi do zgłębienia tematu jeżeli strony są w sporze, mają inne zdanie i chcą o swoich racjach przekonać innych, udowodnić że ktoś się myli.

dzidek65 
HELP USER
organista

To moze trzeba,aby zawsze ,,iskry szły,,?

guralband 

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

Tadleb chyba mam dla Ciebie rozwiązanie : ja mam w swoim akordeonie dołożone dwa uchwyty do pasków które są przymocowane przy prawej stronie klawiatury. Ten układ nie powoduje takiego skrzywienia nadgarstka tylko jest troszkę gorszy przy grze na stojąco bo akordeon ucieka bardziej na lewą stronę. Jeżeli będziesz zainteresowany to podeślę zdjęcia.

tadleb 

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

Dzięki, minął jakiś czas i nie mam już większych problemów z nadgarstkiem. Jednak chętnie zobaczę foto tych pasów bo trudno mi sobie wyobrazić. Powiem jednak od razu, że dziś żadną transakcją tego urządzenia nie jestem zainteresowany. W sumie duże dzięki za zainteresowanie.

marcpro 

Wysłany: Śro 16 Maj, 2012   

Miałem podobny problem - z tym że mnie po dłuższej grze bolał nie tylko nadgarstek ale i prawy bark.
W moim przypadku pomogło maksymalne skrócenie lewego pasa i przesunięcie całego instrumentu w lewo tak że jak patrzyłem na wprost to pod brodą miałem registry.

Spróbuj - powinno pomóc.

guralband 

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

tadleb napisał/a:
Dzięki, minął jakiś czas i nie mam już większych problemów z nadgarstkiem. Jednak chętnie zobaczę foto tych pasów bo trudno mi sobie wyobrazić. Powiem jednak od razu, że dziś żadną transakcją tego urządzenia nie jestem zainteresowany. W sumie duże dzięki za zainteresowanie.

Zobacz Tadleb jak wygląda układ tych pasków nośnych:http://chomikuj.pl/guralband
opis zdjęcia Amigo-paski.

Na zdjęciu paski są założone standardowo ale są widoczne uchwyty do których przekładałem paski.

Odpowiedz do tematu