Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki instrument od Rolanda zakupić?
Autor Wiadomość
oxygen63 

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   Jaki instrument od Rolanda zakupić?

A no właśnie, tak sobie myślałem aby w przyszłości (mam nadzieję że niedalekiej) zakupić takie cacko, czy ktoś mógłby coś o tych instrumentach powiedzieć? Który warto kupić i dlaczego? Jakie brzmienia można ukręcić? Jaki dodatkowy sprzęt trzeba opcjonalnie zakupić itp itd.

Może ktoś ma jakieś ciekawe filmiki z użyciem tego rodzaju instrumentów ?

doniec 
Główny Administrator Portalu

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

ja już zdecydowałem, że kupię Rolanda Fr 3 :)

Osobiście podobają mi się Rolandy. Można na nich ćwiczyć w nocy - założyć słuchawki i nikomu nie przeszkadzać :) Co do brzmienia - grałem na FR2 i FR 3 i brzmienie nie zachwyca, ale słyszałem FR 7 i tam już mi się bardziej podobało.

Gra się prawie tak, jak na zwykłym akordeonie (miech nie jest w 100% realistyczny).

Akordeon dobry do rozrywki, nie ma żadnego problemu z nagłośnieniem, a jeśli ktoś potrafi w 100 % korzystać ze wszystkich możliwości, to efekt może być kosmiczny :)

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2012 ]
co do filmów polecam Oove Stegera to jedna z najlepszych żywych reklam tego instrumentu :)

oxygen63 

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Z komputerem bezproblemowo współpracuje ? Tzn. można używać na nim wirtualnych instrumentów ciągniętych z kompa ?

Który model z pełną skalą jest najtańszy?

Oczywiście używałbym Rolanda do muzyki "eksperymentalno-rozrywkowej" :)

doniec 

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

niedlugo wszystkie modele rolanda pojawia sie na naszym portalu w bazie akordeonow :)

nie wiem, czy Roland ma pelna skale, moze ewentualnie FR7, to raczej male akordeony.

Na forum niedlugo pojawi sie tez ekspert z firmy Roland, pan Jakub, wiec bedzie mozna go zapytac o wszystkie szczegoly :)

maxpel 
GOLD USER

Czy Roland wyprodukował akordeon ze stroikami? Od tego zależy czy przeniosę go elektronicznych instrumentów.

doniec 

chyba nie, wszystko jest tam generowane elektronicznie.

maxpel 
GOLD USER

Ciekawe, czy ktoś z Rolanda zechciałby zakwalifikować ten instrument do jakiejś kategorii?

aro7777 
Redaktor Portalu

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   roland cyfrowy

Też o tym myślałem, by kupić te urządzenie, chociaż wiele osób uważa, że to jest zabawka w kształcie akordeonu, a nie akordeon. Ale na wesela i imprezy rozrywkowe byłby idealny, a poza tym współpracuje z programami do pisania nut, więc dużo przemawia za tym, by go kupić.

http://www.eis.com.pl/vir...5&orderby=dateD

http://www.youtube.com/watch?v=nFi9CGE2JOI

Gość

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

A co to znaczy, ze "wspolpracuje z programami do pisania nut"?

Czy to znaczy, ze jak sobie na nim zagram to partyturka - ciach - juz zapisana?

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

Dokładnie tak wszystko od razu zapisuje się, tylko potem trzeba ustawić długość nut oraz inne drobne poprawki ale większość czarnej roboty jest już zrobiona.

Gość

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012   

A czy jest mozliwosc, zamiast kupowania akordeonu za ogromne pieniadze,
kupienia malego taniego keybordu o takich wlasnosciach?
(znaczy sie keybordu, albo wrecz melodyki, ktora sluzy jako zapisywacz nut)?

0sa 
Moderator
Akordeon całe życie me

Też można ale jeżeli chcesz pisać na akordeon to tamta elektroniczna zabawka będzie lepsza.

guralband 

Koledzy ! Osa i Gość- zapisać utwór (w komputerze w SMF) można zrobić z każdego instrumentu o ile posiada system MIDI i to zarówno z taniego keybordu jak i gitary, skrzypiec czy saksofonu.Instrument sam w sobie nie zapisuje. Tylko rodzaj instrumentu i program warunkuje sposób zapisu. Np w FR będzie zapis typowo akordeonowy,na drugiej pięciolini zapis basowy z akordami w przewrotach ale też możesz zapisać MM lub kontrabas. Kwestia ustawień w programie komputerowym. W keybordzie musisz zagrać poszczególne partie lub wyłączyć akompaniament i .lewą reką grać basować i grać akordami jednocześnie. I jeżeli chciałbyś to zrobić tylko na keybordzie (zapisać i mieć nuty na wyświetlaczu) to nie zrobisz tego na Casio za 1500 zł tylko musisz jeszcze trochę dołożyć.

Gość

Cytat:

I jeżeli chciałbyś to zrobić tylko na keybordzie (zapisać i mieć nuty na wyświetlaczu)

Szczerze to chcialbym je miec w pliku w jakims rozpowszechnionym formacie, np. postscript, pdf, czy w najgorszym przypadku jpg...

Cytat:

to nie zrobisz tego na Casio za 1500 zł tylko musisz jeszcze trochę dołożyć.

Dziekuje Ci guralbandzie za te dodatkowe wyjasnienia. Ale moglbys byc mniej tajemniczy
i dac jakies oszacowanie ile taki najtanszy "nuty piszacy instrument klawiszowy"
(keyboard) mogl by kosztowac?

Sporadyczne uzywanie PMX-a daje mi niezle w kosc. Kupno takiej grajacej
maszyny do pisania BARDZO by ulatwilo robote...

guralband 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012   

Nie powiem Ci dokładnie ile kosztuje NAJTAŃSZY klawisz z opcją wyświetlania nut.Możesz się tego dowiedzieć na portalu instrumenty klawiszowe. Na pewno musi mieć duży wyświetlacz i musi to być workstation (stacja robocza).Koledzy mają: Tyrosa4, Ketron Audyja i te instrumenty maja taką opcje ale te klawisze są z "górnej" półki i kosztują około 14-16 tyś. Polecam Ci to co wcześniej pisałem czyli byle jaki klawisz z midi do tego komputer z kartą muzyczną z gniazdami midi (wejściowymi i wyjściowy).Sam korzystam z takiego układu. Mam Rolanda Juno-Di i starego Korga iX300 który jest stacją roboczą.Mogę na nim odczytać nuty ale nie graficznie tylko literowo np A4 -324, gdzie A4 jest wysokościa dźwięku a cyfra długością dźwięku i karty muzycznej Sound Blaster Audigy2ZS.Można na Korgu nagrać co chce, zapisać jako MIDI a później wrzucić do kompa i obrobić np w Cakewalku lub przez kable Midi wpisać nuty bezposrednio z klawisza w program.

Odpowiedz do tematu