Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pietro Deiro "Beautiful Days"
Autor Wiadomość
lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Śro 13 Cze, 2012   Pietro Deiro "Beautiful Days"

W wątku "gra ze słuchu" założonym przez Kojota w dziale PROPOZYCJE, zaproponowałem zagranie ze słuchu "Beautiful Days" Pietro Deiro. Warto zajrzeć do tego wątku, bowiem tam jest sporo linków do różnych wykonań tego kawałka. W tymże wątku Cinszcz, nie tylko zadeklarował się podjąć próbę zmierzenia się z tematem, ale - co ważniejsze - poddał genialny pomysł opracowania tutorialu dla amatorów. Załączam link do amatorskich wskazówek:

http://lajkonix.wrzuta.pl...pnBr/przymiarka

Miałem to nagrać jeszcze raz - trochę przyzwoiciej. Ale zajętość czasu związana z meczami Euro 2012 trochę mi to uniemożliwia. Nadto, sprawy zaszły już tak daleko, że Cinszcz odgraża się rychłym zagraniem tego kawałka w całości. Załączyłem więc to co wcześniej zrobiłem (obiecuję poprawę na przyszłość).

W komentarzu do tej lekcji warto przeczytać wymianę zdań z Cinszczem.

Cinszczu mam jeszcze jeden problem do rozstrzygnięcia: czy umieścimy to jednocześnie (np. w sobotę o 17:00), czy też chcesz wcześniej wymienić się prywatnie.

Dzidka65 poprosimy o zorganizowanie wielkich braw po występie.

Oklanda poprosimy o wyrażenie słowne dwóch równorzędnych wyróżnień (chyba że koś się jeszcze dołączy do amatorskiego pokazu).

Pozostałych kolegów i koleżanki poprosimy o miłosierdzie w krytyce oraz o wyrażenie opinii, czy warto organizować takie pokazowe darmowe lekcje/tutoriale (może jakieś propozycje - czego się pouczymy?).

Wykonania załączymy w tym wątku w okolicach weekendu, po uzgodnieniu z Cinszczem.

Pozdry :mrgreen:

Lajkonix
panta rei - wszystko w płynie

cinszcz 

Wysłany: Śro 13 Cze, 2012   

Nie poganiaj! Dopiero co rozgryzłem te melodię, i nawet mi się spodobala, więc stwiedzilem ze musze ją adaptowac do swoich umiejętności, a to potrwa............... .
Ostatniej części nie robię, szkoda czasu, zatem zabrzmi biesiadnie i cinszcinowo :razz:

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

cinszcz napisał/a:
Nie poganiaj! Dopiero co rozgryzłem te melodię, i nawet mi się spodobala, więc stwiedzilem ze musze ją adaptowac do swoich umiejętności, a to potrwa............... . :

Ale czego się zara drzesz i lament podnosisz! :mrgreen: Nikt nas nie goni i terminy egzaminu nie ma. Ja się przymierzę na sobotę, chyba że chcesz żebym też się wstrzymał.

cinszcz napisał/a:

Ostatniej części nie robię, szkoda czasu, zatem zabrzmi biesiadnie i cinszcinowo :razz:

Ostatnią część masz zagrać!!! Nie wkurzaj mnie :twisted: Odpuszczamy sobie tylko CODĘ. Niech ją profesjonaliści zagrają :mrgreen: Nawet piątala wrzucę do czapki.

Lajkonix

PS. Widziałeś Cinszczu, ze już swoimi lewymi kanałami i kontaktami załatwiłem oklaski i wyróżnienia? Nie możemy dać klapy... :roll:

[ Dodano: Sob 16 Cze, 2012 ]
Nie ma to tamto... Wrzucam swoją słuszną wersję:

http://lajkonix.wrzuta.pl..._beautiful_days

Zamiast cody dziabnąłem jakiś dramatyczny akord.
Można szczelać.

Lajkonix

(przy okazji - wykonanie dedykuję Aro7777, który obiecał lada moment wrzucić na forum pół skrzynki flaschek)

cinszcz 

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

No dobra, jutro wydobrzeje to postaram się nagrać swoją wersję.

aro7777 
Redaktor Portalu

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   dedykacja

Lajkonixie, dziękuję za dedykację. Skrzynka gorzały będzie na pewno jak już nasz zjazd dojdzie do skutku. Ja cały czas czekam :)

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Plan jest taki:
a) sprzedam chińczyka i welta
b) wybiorę u Ja$ia jakiegoś włocha lub dobrego hohnera
c) opijamy nową drogę życia.
Tylko kuna nie mogę odpalić pktu a.
Lajkonix

cinszcz 

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Jak wyszlo tak wyszlo, trudno..... :razz: moze i sie nie spisalem, ale dałem się wciągnac w rozszyfrowanie harmonii tego walca więc dotrzymuję słowa.
Ozdobiłem nawet cyje na wzór lajkordiona. :mrgreen:
http://youtu.be/D9u7y7ZOZHw

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

Drogi Cinszczu,
Powiem krótko:
Dzięx!
Lajkonix

PS. W rozwinięciu głównego tematu powiem dzięx za sfinalizowanie propozycji. Cieszę się, że nasza koncepcja nie zakończyła się kolejnym dywagowaniem. W tej kwestii masz u mnie obietnicę pozytywnej odpowiedzi na Twój jakiś pomysł.

Co do stwierdzenia "jak wyszło, tak wyszło", powiem Ci, że mam podobną zasadę. My amatorzy gramy, tak jak gramy. Staramy się zagrać jak najlepiej. Ale głównie zagrać dla ludzi. W końcu akordeon został skonstruowany po to, zeby nie dźwigać fortepianu do każdego stołu, ogniska, czy biesiady.

Co do Twojego wykonania - dla mnie bomba. Zważywszy dodatkowo ciężkie dni po narodowej klęsce, wybaczam Ci polegiwanie głową i przysypianie na cyji. :mrgreen: Oczywiście bez wpływu na jakość wykonania. Wręcz przeciwnie, dostrzegam pewną dramaturgię w tej oprawie melodii. Ja, być może bardziej obyty w kataklizmach narodowych, dokonałem swojego nagrania przed pamiętnym meczem z Czechami. Wiedziałem, ze bez względu na wynik będę mocno unieszkodliwiony - już to z radości, już to z żalu. W sumie poszły u mnie dwie skrzynki.

Na koniec, tionkuju ałuzju poniał... Kupię w papeterii profesjonalne litery do naklejenia na cyję. Jak tak teraz popatrzyłem na moją nalepkę, to doszedłem do wniosku, ze jest wyjątkowo dziadowska :cry:

Czy nie powinniśmy na próbę nagrać tutorial jakiejś prostszej piosenki (głęboka studzienka, Hej sokoły, czy coś innego) dla naszy kolegów startujących w podróż z cyją...?

Tak czy siak... bez fałszywej skromności, odwaliliśmy ładny kawałek roboty :mrgreen: Dzięks.

Lajkonix

cinszcz 

Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

lajkonix napisał/a:
odwaliliśmy ładny kawałek roboty
Teraz ktoś inny powinien to poskładac w jedną calosć, ponieważ basy w obu wykonaniach trochę się róznia.

lajkonix 

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

Hmmmm.... Nie ukrywam, że z zainteresowaniem posłuchałbym rad dotyczących skorygowania naszych wykonań.
Ale jeśli nie, to uznajmy je za NAJLEPSZE POLSKIE WYKONIANIA PREMIEROWE. :mrgreen:

Lajkonix

Odpowiedz do tematu