Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajan i harmoszka
Autor Wiadomość
Karol-harmoszka 
harmoszka-bayan

Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   Bajan i harmoszka

Szukam kontaktu z osobami grającymi na bajanie oraz harmoszce w celu wymiany doświadczeń, opracowań itd. Uczę się grać od roku na harmonii Тульская 402. Do tej pory korzystałem jedynie z YouTube, doszedłem jednak do wniosku, że korzystania z opracowań nutowych przyśpieszyłoby naukę , gdyż uczenie się takt po takcie zabiera zbyt wiele czasu i jest mało precyzyjne. Od 2 miesięcy jestem też posiadaczem bajana ЭТЮД 205M, poszukuje rozpiski nutowej klawiatur oraz jak wyżej - opracowań itd. Z góry dziękuję za pomoc.

guralband 

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

Hej !
zobacz na http://allegro.pl/akordeo...2558294108.html
pozdr,

P.S. Zainteresujesz się ? popatrz na ostatnie zdjęcia.
pisz na prv

Karol-harmoszka 
harmoszka-bayan

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

Rozpiskę klawiatury harmoszki znalazłem kiedyś w necie. Mam problemy ze znalezieniem rozpiski klawiatury dla bayana. Dzięki za info. Pozdrawiam

guralband 

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Znalazłem kiedyś coś takiego.Może Ci się przyda.
http://chomikuj.pl/guralband

Karol-harmoszka 
harmoszka-bayan

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Po odjęciu 2 rzędów guzików, gdyż mój bajan ma 3 rzędy układ biało czarnych guzików jest ok, tyle że liczba guzików nie zgadza się – jest o jeden za mało w każdym rzędzie. Schemat pokazuje 17 w pierwszym i trzecim rzędzie, a jest 18 i w środkowym na schemacie jest 18, a jest 19.

guralband 

Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

To żaden problem. Dorysuj sobie w górę i w dół żebyś miał 21 w środkowym rzędzie i po 20 w 1 i 3 i będziesz miał pełną skalę.

cinszcz 

Karol-harmoszka napisał/a:
Rozpiskę klawiatury harmoszki znalazłem kiedyś w necie.
a nie łatwiej zagrać sobie gamę chromatyczną i zapisac po kolei, jakie guziki wciskaleś, po czym uzupełnić pozostałe guziki porównując je z juz opisanymi? :mrgreen:

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2012 ]
Jeśli to dla ciebie za trudne, to spróbuj zagrać gamę C-dur ze słuchu (Ton C weż z innego instrumentu,)

Karol-harmoszka 
harmoszka-bayan

guralband napisał/a:
To żaden problem. Dorysuj sobie w górę i w dół żebyś miał 21 w środkowym rzędzie i po 20 w 1 i 3 i będziesz miał pełną skalę.

Racja, tak właśnie zrobiłem, a przy pomocy stroika do gitary sprawdziłem czy opisane na schemacie dźwięki są na właściwym miejscu. Wszystko jest ok, teraz muszę znaleść rozpiskę – zapis nutowy obydwu klawiatur.

cinszcz napisał/a:
Rozpiskę klawiatury harmoszki znalazłem kiedyś w necie.
a nie łatwiej zagrać sobie gamę chromatyczną i zapisac po kolei, jakie guziki wciskaleś, po czym uzupełnić pozostałe guziki porównując je z juz opisanymi? :mrgreen:

Gamę chromatyczną ? nawet nie wiem co to jest. Uczyłem się do tej pory grać tylko ze słuchu na małym akordeonie oraz harmoszce podgladając filmiki na YouTubie. Ucząc się przez rok nie podglądałem nawet klawiatur – wszystko na wyczucie. Teraz dopiero zabieram się za naukę zapisu nutowego, gdyż uczenie się ze słuchu ogranicza możliwości rozwoju techniki grania oraz wymaga bardzo dużo czasu.

guralband 

Wejdź jeszcze na mego chomika.Masz tam plik Akordeon-budowa-zdjęcia spakowany masz tam parę rzeczy.

Podaj e-maila to wyślę Ci trochę materiału do nauki.

cinszcz 

Uczyłem się do tej pory grać tylko ze słuchu na małym akordeonie
Naprawdę nie znasz gamy do, re mi fa sol....? przecież to chyba każdy zagra ze słuchu.

Karol-harmoszka 
harmoszka-bayan

cinszcz napisał/a:
Naprawdę nie znasz gamy do, re mi fa sol....? przecież to chyba każdy zagra ze słuchu.

Coś tam pamiętam. ale było to prawie pół wieku temu, więc sprawy nie są tak oczywiste na jakie wyglądają.
Tak to jest jak starszemu panu zachce się uczyć grać na instrumentach i do tego tak rzadkich, mam nadzieję, że z Waszą pomocą jakoś pokonam te trudności.

Odpowiedz do tematu