Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: doniec
Śro 05 Sie, 2009
Akordeon na wesele
Autor Wiadomość
aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

można i tak, ale na starośc bedziesz narzekał:P:P:P

LukaszKlawiszowiec 

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

aras_ak napisał/a:
można i tak, ale na starośc bedziesz narzekał:P:P:P

zobaczymy :D narazie nie odczulem zadnych skutkow ubocznych grania na 120b ;)

adamski_30

Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

Kolego Grzywa, ja zacząłem grać na weltmeistrze caprice 96 basów w wieku 10 lat, zatem myślę, że z powodzeniem podołasz temu sprzętowi.Jednak było to ponad 20 lat temu.Pamiętam tylko, ze na początku musiałem opierać brodę o klawiaturę, ale poza tym było ok.Dzisiaj gram już tylko okazyjnie, instrument z 1986 roku zachowany wręcz w idealnym stanie posiadam do dzisiaj.Ojciec mi go kupił jako nówkę.Gorąco polecam Weltmeistra i pozdrawiam wszystkich forumowiczow. :D

lech66 

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010   

Zastanawiam się nad kupnem akordeonu royal standard silvana 96b.Zna może ktoś ten model,jak się na nim gra,czy jest głośny? proszę o jakąś opinie o tym modelu royala.

slaw1494 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

miałem do niedawna ten model zanim kupiłem S4 :mrgreen:
ogólnie to co mi się podobało to to że miał dosyć fajną klawiaturę. Basy miał trochę wytłumione nie wiem dlaczego, za to lewa strona była głośna. :lol:

lech66 

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Kupiłem tego royala i jestem z niego zadowolony , tak jak pisze slaw jest głośny ,ma 4 chory,ładne dzwięki,fajnie się na nim gra,właśnie takiego szukałem,a 96b dlatego że na takim mi sie najwygodniej gra:)

Adrian9991 

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Stella?? Trochę ciężka jak na wesela. Miałem kiedyś weltmeister serino - strasznie ciężkai mimo że 80-tka:). Stary hohner, paolo soprani - nie dość że piękny wygląd (masa perłowa i te sprawy) to jeszcze bardzo głośne a na weselach właśnie o to chodzi:):) Sam gram na florentinie i gdy się sprężę nawet dwa alty potrafie zagłuszyć :D :) więc nie warto nosić takich ciężarów bo tylko sklrzywienia kręgosłupa można dostać :D

dzidek65 
HELP USER
organista

Na wesela,moim skromnym zdaniem,to koledzy kupują 96 i 120 i ja ich popieram.80 basów to za mało,za mało powietrza w miechu.Przy wzroście powyżej 170 cm,to 120 basów.Raczej 4 chóry,nie trzy.najlepiej z 3 ósemkami.Musi być dobry acc,żeby było słychać piccolo.Są tzw.damskie acc,dość lekkie ale klawisze są wąskie i idąc trudno trafic w klawisz.Raczej normalny wymiar klawisza,ale jakiś lekki instrument.Starszy hohner,soprani ,czy inny włoski.Są też starsze weltmeistery,które bardzo fajnie grały,ze słownym oznaczeniem registrów-Vollchor,bandanoe,oboe,tremolo,harmonim.A może,jeśli 3-chórowy,to półksiężyc hohner? Diabelnie głośny,wygodna zakrzywiona klawiatura-nie trzeba łamac nadgarstka.Długa wąska skrzynia,ale bardzo poręczna.Donośnie oddaje głos.Szerokie i długie klawisze-wygoda grania i lekkość nacisku-prawo dżwigni. Im dłuższy klawisz,tym lżej się gra.I pewnie ,że nie ma sensu walić tyle kasy. A jak podpici goście dorwią się do akordeonu?

cinszcz 

dzidek65 napisał/a:
Raczej 4 chóry,nie trzy.najlepiej z 3 ósemkami.Musi być dobry acc,żeby było słychać piccolo
Coś mi tu nie gra

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Pią 08 Lip, 2011   

Piccolo,czyli czwórka,jeżeli jest w akordeonie ,który ma głosy lipne,to zginie i nie będzie jej słychać. ja miałem piccolo w organoli,ale tam ,,robiła robotę,,

cinszcz 

Chodzi mi o to że proponujesz akk bez pikolo, zarazem taki ąby było je dobrze słychać.

jinx 

Dzidek poleca akordeony bez piccolo, poniewaz w tych, ktore je posiadaja, moze byc ono slabo slyszalne.

Gralem niedawno na nowym hohnerze amica, ktory jest wlasnie przykladem akordeonu,
w ktorym wlaczenie piccolo niewiele zmienia w brzmieniu.

cinszcz 

O cholera... cos nie przykumałem, pewnie dlatego że nie miałem zbyt wielu akordeonów, a te które miałem, pikolo było dość wyrażne lub nie było go wcale. Dobrze ze nie rozpętałem burzy.Uff!

jinx 

A ja nigdy w zyciu nie posiadalem, ani nie slyszalem akordeonu na trzech osemkach.

Gdybym posiadal, natychmiast wsadzilbym pasek gazety pod osemkowe glosnice, zeby wyprobowac ów "bulwarowy" stroj...

dzidek65 
HELP USER
organista

Wysłany: Sob 09 Lip, 2011   

Spokojnie,ja nie jestem taki obrażalski.Musi być dobre piccolo na porządnych głosach,wtedy je słychać. To tak ,jakby głos komara miał wybić się z głosu 2 much i chrabąszcza. Ale już bez wygłupów.Nie wiem ale strój bulwarowy pewnie inaczej się dostraja. Nie wiem ,czy odcięcie środkowego głosu z musette,to to samo. Ale polecam acc z francuzem. Może on ma malo kombinacji i nie nadaje się do SM,ale sama radość s grania i słuchania!!!!!

Odpowiedz do tematu