Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co powoduje u was ciarki?
Autor Wiadomość
pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   co powoduje u was ciarki?

Tak mnie natknęła wypowiedź Huberta bodajże, czyli wypisujemy utwory (płyty, artystów), które powdoują, że mamy dreszcze, płaczemy itp.

na mnie tak działają co poniektóre utwory Zbigniewa Preisnera (te smutniejsze oczywiście) - ostatnio na bombie ryczałam jak głupia, gdy sobie zapuściłam "Podwójne życie Weroniki" :oops:

poza tym Lao Che "Powstanie Warszawskie" (cała płytka - mistrzostwo), na koncertach Lao Che jak grają tylko coś z PW (co się coraz rzadziej niestety zdarza) to wstępuje we mnie jakaś niesamowita energia, aż mam sama ochote chwytać za siekiere i szwabów gonić

hubert092

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

a ja bylem na lao che kiedy grali cala plyte Pw :P

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

ja również (jeden z najpiękniejszych koncertów na jakim byłam), dlatego ostatnim razem byłam ciut rozczarowana, bo z powstania zagrali tylko 5 numerów :/ ale i tak bylo git

jeszcze pamiętam, jak przypadkiem znalazłam się na koncercie z okazji śmierci papieża w operze wrocławskiej (znajomy muzyk rodziców zaprosił), byłam totalnie niewyjściowa (okres największego "pankowania" :lol: = czerwone kraciaki, rozwalone glany itp.) no ale poszłam dla śmiechu z matką, wszyscy eleganccy, poważni i nudni, ja w tych swoich kraciakach, ale jak się zaczął koncert (nie mam pojęcia co to było) to płakałam, takie piękne

i to jest to, dlaczego kocham muzykę, może nie potrafię docenić walorow technicznych, nawet nie chcę, chodzi o to, żeby chwyciło za serce - to jest dla mnie w tej całej zabawie najpiękniejsze (ale jak widać po popularności tematu, to można przypuszczać, że co niektórzy zapominają o ekspresji, skupiając się na jakiś pierdołach :wink: )

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Wrz, 2008   

Taaaa... polityka najbardziej oblegany temat... :/ Co do odbioru muzyki - masz slusznosc. Nie chodzi o to zeby cos bylo przekombinowane, ale zeby sie podobalo. Jako muzyk zwracam uwage na to zeby dany zespol ktorego slucham mial w sobie "to cos", nie byl tylko papka podawana na codzien w RMFfm, ale zeby mial jakies glebsze walory - na pierwszy "rzut ucha" czesto sa one niedostrzegalne (w koncu slucham ostrzejszego łojenia). Jak ludzie dowiaduja sie czego slucham (zreszta jak mnie widza nietrudno zgadnac czego :P ) to czesto slysze "jak mozna tego sluchac"??? Ale jezeli ktos nie jest tzw "betonem" po otrzymaniu ode mnie nagran kilku grup - juz nic nie mowi :P Oczywiscie sklamalbym gdybym powiedzial ze WSZYSTKIE zespoly ktorych slucham na codzien maja ukryta glebie :P bo tak nie jest (choc tych slucham rzadziej) ale jednak czlowiek ich slucha - czyli jest to co napisalem na poczatku - maja w sobie "cos".

aras_ak 
Klub Forumowicza

we mnie takie ciary powoduje wiele utworów verby. bo po nazwie ich zespołu można sie domyśleć, ze chodzi o słowa. mają świetne piosenki i dobramuzyke pod to. tak samo każdy utwór popowy czy inny z mającymi sens i poruszającymi słowami, plus oczywiście jakaś porzadna muza do tego i jest super. cos typu nothing else matters - metalica. A już o tym, ze niektóre utwory z klasyki i współczechy powodują ciary to nie wspomne. tutaj to już wszystko ma ukrytą głębie i czasem niexle trafi do serca :)

Nasticon 
Usługi komputerowe

Hehe troszkę żartu nie zaszkodzi, ale u mnie ciarki wywołuje ten oto akordeonista :D
http://pl.youtube.com/watch?v=61K3dHVYVok

hirek
Ekspert ds. napraw akordeonu

Radziecka kultura w pełnej krasie 8)

LukaszKlawiszowiec 

Nasticon napisał/a:
Hehe troszkę żartu nie zaszkodzi, ale u mnie ciarki wywołuje ten oto akordeonista :D
przez takich właśnie delikwentów akordeon jest właśnie tak postrzegany jak jest :(

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Nasticon napisał/a:

a kto wie co to za utwor w tle w ostatnich sekundach? :lol:

LukaszKlawiszowiec 

behemota cos :D nie rozumiem co koles spiewa

Ver4ndos

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Behemoth - Decade of therion ;]

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Ver4ndos napisał/a:
Behemoth - Decade of therion ;]

:lol: Brawo 8) Na zywo ten kawalek wywoluje jeszcze wieksze ciary :P

doniec 
Główny Administrator Portalu

nasticon rozwaliłeś mnie tym linkiem :D haha dziadek jest mocny :lol:

pani olga 
Klub Forumowicza

Ostrzeżeń:
 2/3/5

a ja własnie lubię takie nieczyste, nierówne granie (może bez jakiś growli, raczej stare pieśni wszelakie), dla mnie ma to więcej w sobie serca niż techniki własnie, ma klimat, nastrój i nawet lubię brudnych cyganów grających i nachalnie proszących o pieniądze

ja to widzę tak: 2 w nocy, wszyscy pijani, część tańczy na stole, ktoś gra na akordeonie jakieś cygańskie pieśni, kazdy drze się jak umie, wódka się leje, ogórki kiszone są, jest jeden wielki syf, krzesła porozwalane, gdzies na boku ktoś się z kimś leje, pierwsza krew właśnie poszła.... i jest bosko

i ciary też, więc offtopa nie ma 8)

Nasticon 
Usługi komputerowe

Znany już nam akordeonista wystąpił w teledysku:
http://pl.youtube.com/watch?v=i3MfaPLjIes

Odpowiedz do tematu