Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: doniec
Śro 05 Sie, 2009
jak grać na weselach
Autor Wiadomość
aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

tak to jest jak stary wyga dorwie sie do akordeonu :P :P

michau 
Klub Forumowicza
master of accordion

i to mi się podoba stary ! :D

Telemah 
Klub Forumowicza
JA

Ostrzeżeń:
 1/3/5

Coś w tym jest Piotrek. Wystarczy obejrzeć sobie wesele gdzie jest obecny akordeonista i co się często widzi ?? Ano to:

Dziwna pozycja przy graniu, zmanierowana skrzywiona ręka na klawiaturze + granie max dwoma palcami. Miechowanie jakie wyjdzie - takie jest dobre.Nawet proste utwory spierdzielone - szczególnie tyczy się to długości granych nut i rytmiki.Myślę że Kogoś kto się przykłada i gra porządnie nawet przy graniu najprostszej biesiady da się wyłowić spośród
setki typowych chałturników !!

Co do długości granych nut i rytmiki to wystarczy obejrzeć sobie wszystkie wykonania "balu na gnojnej" na youtube z kilkunastu dostępnych 2 z nich są poprawnie wykonane niektórzy z wykonawców chwalą się długoletnią grą i organizowaniem różnych imprez ze swoim udziałem.

Admin 
Honorowy Administrator

Problem takich muzyków jest wtedy, gdy nadmiernie myślą, że ich nikt nie słucha a jest zupełnie inaczej. Nie ma nic piekniejszego, niż sytuacja, kiedy grasz na weselu nawet między stolami czy po środku sali i nagle czujesz, że ludzie i sala jest Twoja, jak zagrasz tak Ci zatańczą. I wtedy palce dosłownie same chodzą. To jest dopiero moment, że można odrobinę więcej pokazać swoje umiejętności.

kropek 

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

Jak grac na weselach- żywo i z uśmiechem. Rozbrajają mnie kapele, gdzie gra się coś wesołego a zespół muzyków ma miny poważne jakby grali na pogrzebie. Dostosowywać utowry do tańczących- nie wkoło szybkie, tylko zmieniać style itp. A co do tych muzyków co się za największych uważają. Zgadzam się mimo, że sam mogę uznać siebie za chałturnika, mimo ze kończyłem ognisko to wiem, że na akordeonie można dużo więcej zagrać, muzykę poważną itp i, że są osoby dużo lepsze ode mnie. Ale tak ten świat jest stworzony, że są lepsi i gorsi, mądrzejsi i głupsi, trza sie pogodzić z tym.

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

kropek napisał/a:
Ale tak ten świat jest stworzony, że są lepsi i gorsi, mądrzejsi i głupsi, trza sie pogodzić z tym.

ale muzyka nie jest po to, aby siebie porównywać i nazywać od gorszego tylko właśnie po to jak napisałeś, zeby sie nią cieszyć i uśmiechac kiedy brzmi :D :d tak też powinno być na weselu!! :D to jest wesoły dzien, najlepszy w życiu dla coniektórych i trzeba pokaząc, ze to sie czuje:D

ulan095 

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   :)

biesiadna muzyka nie jest wcale taka zła tylko trzeba sie do niej przywycić Ja aktualnie bardzo lubie słuchać muzyki biesiadnej

Adrian9991 

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

Powiem tak... Dwa keyboardy to nie to samo co cały zespół. Do ludzi trzeba wyjść za stoły, troche ich zabawić. Tu potrzebny pełny skład. Podam wam skład mojego zespołu : Keyboard, gitara, bas, saksofon, perkusja - wszystko co potrzeba. za stoły: marszówka, 2 akordeony, 2 saksofony - i to się właśnie ludziom podoba. Jeśli chodzi o biesiadę to trzeba przyznać że na weselach nie ma sobie równych. Ludzie przy takiej muzyce najlepiej sie bawią :D . I nie ma sie co tego wstydzić:)

Odpowiedz do tematu