Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
filmy muzyczne
Autor Wiadomość
pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

te haj skóle i camp roki to padaka :roll: moja siostra oglada to widzialam jakies fragmenty wieksze :lol:

z fjanych muzycznych filmow to jeszcze "spacer po linie" o johnym cashu, tez klimatyczny i ogolnie piosenki... :oops:
"chicago" tez dobre i jak mogłam zapomnieć o... "gorączce sobotniej nocy"!

noo i jakieś "Pół żartem, pół serio", czy też strasznie mnie kiedyś rozbawił film "Parasolki z Cherbourga" (fajny klimacik, lata 60. ale zabawny strasznie :mrgreen: )

ale tak teraz sama nie wiem, co aras miał na mysli pisząc "filmy muzyczne", bo film muzyczny to po portsu musical, w żadnym wypadku film o muzyce (choć i tak może się zdarzyć), więc nie wiem, co tu robi "Pianista", tego "sida i Nancy" tez bym wywalila
temat jest o filmach muzycznych, a nie o ścieżkach dźwiękowych :wink:

doniec 
Główny Administrator Portalu

miras napisał/a:
Hi School Musical

miras Twój angielski mnie po prostu rozwala xD nie mogę z Ciebie :P

ale nie musimy trzymać się aż tak ściśle tematu, że tylko filmy muzyczne - musicale - przecież możemy też tutaj porozmawiać o filmach o muzyce

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

właśnie dlatego wcześniej pytałem o co dokładnie w tym temacie chodzi, bo szczerze mówiąc musicali nie oglądam.

aras_ak 
Klub Forumowicza

Amadeusz też dobry film, troche bardziej pod show zrobiony niż prawde, ale ok. fajnie mi się też oglądało Szkołę rocka, mocno ambicjonalny i troszeczke dający do pomyślenia, a prosty i troszeczke śmieszny :D

Anfiertjew 

hm, z musicali to najmilej wspominam Kabaret. O ile fabuła, co zresztą jest znamienne dla musicali, nie jest jakoś specjalnie zajmująca, o tyle ścieżka dźwiękowa bardzo mi przypadła. Cóż, jak to pierwszy raz oglądałem, byłem tuż po lekturze 'Profesora Unrata' i ten specyficzny klimat tamtych lat od razu rzucił mi się na psychikę :)

z kolei, patrząc na tema szerzej, to wciągającym filmem jest 'Pianistka'. Film, co prawda, nie dla każdego - występują tam, jakby to ująć, sceny nie przystępne dla każdego. Jest to jednak swoiste sedno filmu - ukazanie sylwetki osoby, która potrafi dostrzec piękno muzyki, jednak nie jest w stanie zauważyć, jak ohydne jest jest postępowanie. Rzekłbym, pouczający film ;)

pani olga 
Klub Forumowicza

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/5

hehe, "pianistka" :wink: film jest bardzo w porządku, parę lat nie oglądałam, chyba trza odświeżyć, bo jak ostatnio widziałam to młoda byłam i pewnie nie wszystko tak dobrze kminiłam :wink: ale to też na pewno nie jest film muzyczny

Ryszard 
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

"Bird" o Charlim Parkerze bardzo dobry, chociaż mogłoby być więcej o samej twórczości, a nie życiu osobistym/narkotykach.

"Coco Chanel i Igor Strawiński" - dużo "Święta wiosny", więc mi się podobał [poza tym to trochę zbyt romansidło, ale w sumie strawne].

"Buena Vista Social Club" - świetny dokument o kubańskich muzykach. mega rzecz [szczególnie muzycznie].

"Rocker" - banalne, bardzo słabe, zupełnie bez jakiegokolwiek wyrazu.

"Bolero" - krótkometrażowy, animacja; jak dla mnie świetne. do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=HdOWqQbdOR0

Odpowiedz do tematu